Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

help mi

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

help mi

Postprzez szachor » 9 listopada 2004, o 14:15

mam problema mianowicie zkładam sobie siakas tam baze i tworze tabelke w mysql np

nazwa
--------------
| blondynka
| brunetka
| łyas
|

i jak sobie zrobic w php tak zeby mi to zaczytywało dane z tej tabelki tak jak moge to sobie smignac w html przy pomocy <object>wybór</object> zebym miał takie meni z wyborem
i jak dodam cos do tej tabeli ta wartosc pojawiała sie w tym meni wyboru ??

bo nie mam pojecia :/
szachor
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 listopada 2004, o 14:14

Postprzez lockoom » 9 listopada 2004, o 16:46

Myślę, że chodziło ci o <option>, a nie <object> :)
Pobierasz dane z tabeli i w pętli generujesz kolejne opcje. Zobacz przykłady: http://pl.php.net/manual/pl/function.my ... -array.php

Po raz nie wiem który, proszę o nadawanie swoim wątkom tematów nieco bardziej jednoznacznych niż : "Pomocy", "Help me", "Problem"...
Ostatnio edytowano 9 listopada 2004, o 21:03 przez lockoom, łącznie edytowano 1 raz
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez sian » 9 listopada 2004, o 19:59

W ogóle optowałbym za tym, żeby czytać co się napisało PRZED wysłaniem posta. Sprawdzić czy się napisało w naszym ojczystym języku a nie jakimś bełkotliwo-kluskowpaszczowo-niezrozumiałym. Znaki przestankowe, ortografia, stylistyka i te sprawy. Tak, żeby osoba czytająca nie musiała robić tego kilkanaście razy zanim dojdzie do tego co poeta miał na myśli.
Post otwierający ten wątek to jeden bełkot. Przynajmniej da się go zrozumieć bo są i takie, których się nie da.
sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron