Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Włącz Javascript ;-)

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Włącz Javascript ;-)

Postprzez ultrazbig » 30 września 2004, o 19:40

Na mojej stronie wykorzystuję skrypty Javascript. Nie są one konieczne do funkcjonawania strony ale są przydatne. Chciałbym poinformować wchodzącą osobę że nie ma włączonej obsługi Javascript. Jak można coś takiego uzyskać?

Pozdrawiam
Zbyszek

Ps.
(dodatkowe pytanie)
Czy można jakoś obejść problem związany z umieszczeniem na początku strony kodu Javascript który odwołuje się do zewnętrznej strony ? Chodzi o sytuację gdy nie może połączyć się z daną stronę i blokuje/opóźnia dalsze ładowanie aktualnej strony. Czy jedynym rozwiązaniem w tym wypadku jest umieszczenie kodu Javascript na samym końcu strony ?
ultrazbig
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 35
Dołączył(a): 13 września 2004, o 20:02

Postprzez lockoom » 30 września 2004, o 20:10

Co do pierwszej kwestii to zrób warstwę z informacją o wyłączonym JS i w onload ją ukrywaj. Ci z włączonym JS nie zobaczą infomacji.
Jeśli chodzi o pkt. drugi to możesz dodać do znacznika skrypt atrybut defer="defer" infomujący, że skrypt nie zmienia zawartości strony i można dalej ją ładować bez oczekiwania na dociągnięcie skryptu. Niestety Opera nie obsłguje tego.
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez ultrazbig » 30 września 2004, o 20:31

Hmm ... nie dodałem na końcu że na Javascript to ja się kompletnie nie znam :( hmm .... więc nie wiem jak to ma wyglądać. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Zbyszek
ultrazbig
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 35
Dołączył(a): 13 września 2004, o 20:02

Postprzez lockoom » 30 września 2004, o 20:46

lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez ultrazbig » 30 września 2004, o 20:52

ultrazbig
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 35
Dołączył(a): 13 września 2004, o 20:02

Postprzez lockoom » 30 września 2004, o 20:56

lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez ultrazbig » 30 września 2004, o 21:13

ultrazbig
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 35
Dołączył(a): 13 września 2004, o 20:02

Postprzez ultrazbig » 9 października 2004, o 22:15

ultrazbig
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 35
Dołączył(a): 13 września 2004, o 20:02

Postprzez Tyhagara » 11 listopada 2004, o 23:28

Ja mam podobny problem, lecz bardziej skomplikowany. Poniżej podzieliłem problem na trzy części. Zależy mi by spełniał podane przezemnie trzy opcje, w zależności od tego w jakich warunkach się znajdzie. Strona ma być zgodna ze standardem XHTML 1.0 Strict i działać pod Operą, Netscape, Mozillą (oraz pochodnymi), IE.

WYMAGANIA. opcja1
Obsługa JS.
Obsługa CSS.
ma się pojawić menu (menu pozwala wybrać rodzaj stylu pod IE, który w nie posiada wbudowanej opcji zmiany stylu.)

WYMAGANIA opcja 2
Brak obsługi JS.
Obsługa CSS.
- ma się pojawiać komunikat, coś w stylu:
jeśli twoja przeglądarka posiada opcję zmiany Stylów [CSS], (IE 6 nie posiada tej opcji), to możesz zmienić Styl Strony.

WYMAGANIA opcja 3
Brak obsługi JS.
Brak obsługi CSS.
(stare modele, albo przeglądarki tekstowe) w tedy nic ma się nie pojawiać, ani menu, ani informacja. Po prostu nie chce zaśmiecać strony jakimś menu, które nic nie robi. Lub informacją która wprowadza tylko zamęt. (bo ktoś pod Linxem lub html 3, zacznie szukac opcji zmiany stylów)

Czyli w skrócie. Jak jest CSS i Java Skrypt, to ni c sie nie dzieje, jest menu. Jak nie ma JS, to wyskakuje zamiast menu komunikat. A jak nie ma ani JS ani CSS, to nic nie wyskauje.

Jak to zrobić? Zaznaczam, że nie znam się na pisaniu skryptów, rozumiem tyle o ile.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09


Powrót do Języki JavaScript i VBScript

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron