Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Pajaczek i inne języki skryptowe

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Pajaczek i inne języki skryptowe

Postprzez pingwin » 23 listopada 2004, o 10:30

witam,

piszę skrypty w GRIP-ie - język skryptowy UNIGRAPHICS. Ściągnąłem pajączka nxg pro z nadzieją na przyjemniejsze pisanie skryptów. Zabrałem się za tworzenie nowego schematu kolorowania. Jakoś poszło, ale obficie zaglądając do plików pomocy.

teraz pytania:

w GRIPie słowa kluczowe to też "&ABS",&POINT. kolorowanie tych słów udało mi się uzyskac dopiero po włączeniu kolorowania identyfikatorów, z przedrostkiem "&" i włączonym stylem "podstawowym". co ciekawe styl do tych słów kluczowych został zastosowany, jaki im przypisałem. dziwnie się tutaj pajączek moim zdaniem zachował.
Druga prośba o pomoc - etykiety skoków w programie kończą się znakiem ":", np: "etykieta:" i pojawiają się w różnych miejscach programów. czy jest możliwe włączenie kolorowania tych etykiet?

poza opisanymi problemami pajaczek wydaje się być pomocny.

chętnie podzielę się listami słów kluczowych czy utworzonym przez siebie schematem kolorowania składni. łatwiej też będzie mnie zrozumieć ;)
Proszę o pomoc.

pozdrawiam
pingwin
pingwin
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 listopada 2004, o 10:13

Pajaczek i inne języki skryptowe

Postprzez reggi » 23 listopada 2004, o 12:18

Witam.

Czasem faktycznie ciężko jest utworzyć superzadowalające zachowanie się kolorowania. Spowodowane jest to budową zakupionego komponentu edytora.

Jeśli chodzi o słowa typu 'etykieta:', to jedynym rozwiązaniem wydaje mi się dodanie w grupie Identyfikatory suffiksu ':'. Niestety nie będzie możliwe odrębne (inne niż słów bez sufiksu) kolorowanie takich słów bez ich wyszczególnienia w grupie 'Słowa kluczowe'.
Grupę identyfikatory należy rozumieć w ten sposób, że określa ona _co_może_być_kolorowane_ (czyli schemat budowy słów) i pozwala przypisać domyslne kolorowanie dla takich słów. Następnie kolorowanie to można zmienić wprowadzając _konkretne_ słowa kluczowe.

Jęśli to nie jest jasne, napisz. postaram się to jakoś inaczej nakreslić.

Pozdrawiam
reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36

Postprzez pingwin » 23 listopada 2004, o 13:09

witam,
dzięki za odpowiedź.
to ja moze pozwolę sobie na troszkę wyjaśnienia. wrzucę kawałek kodu i spróbuję objaśnić, może popełniam gdzieś błąd...

$$=======================================

linijka komentarza skonfigurowana jako komentarz. działa poprawnie

PRINT/'====== Punkty ptm(i) z pomiarow ======'
^^^^ słowo kluczowe zdefiniowane i działa

FETCH/TXT,1,'c:\UG\A380_c1.dat'
------------------------ ^^^^^^^^^^ ciąg znaków, działa

nptm=0
DELIM/'$$' $$ dwoma znakami $$ konczyc wiersz tekstu
text0:
^^^^ wspominana etykieta
---------------^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ komentarz raz jeszcze - dziala

ltext=ltext+1
IF/ltext<3, JUMP/text0:
-------------------------^^^^ etykieta raz jeszcze
DELIM/' '

i ponizej to z czym mam problemy poza "etykieta:"
&ABS
^^^ odniesienie do wartości systemowej, zdefiniowane jako osobna grupa

POINT
^^^ słowo kluczowe

&POINT
^^^^^ odniesienie do wartości zmiennych obiektowych systemu.


Jesli nie zdeklaruje identyfikatoru z prefiksem "&" koloruje wszedzie "POINT" na ten sam kolor
jesli zdefiniuje identyfikator z prefiksem "&" koloruje wszystkie 4 grupy poprawnie
Jesli zdefiniuje identyfikator z sufiksem ":" niekoloruje "etykieta:" lub koloruje wszystko co nie jest zdefiniowane w grupach oraz koloruje tylko wyraz "POINT" ignorując suffix. w zbiorach definiujących grupy osobna grupa jest dla "&POINT" oraz "POINT"

moze troszkę rozjaśniłem, kolorowalem samodzielnie :)
ps. podoba mi sie okreslenie "superzadowalające". do tego dążę :)

pozdrawiam, i jeszcze raz dzięki za chęć pomocy
pingwin
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 listopada 2004, o 10:13

Postprzez reggi » 24 listopada 2004, o 07:42

Trochę rozjaśniłeś... :) W tej chwili nie bardzo mogę pomóc, najprędzej w piątek, bądź na początku przyszłego tygodnia. Muszę przeanalizować problem i być może (ale kiepsko to widzę) dam rade coś wymysleć.
Podeślij prosze swój schemat na reggi [at] pajaczek . pl. Może wspólnymi siłami damy rade :)
reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36

Postprzez pingwin » 25 listopada 2004, o 00:16

witam,

dzięki za odpowiedź. schemat pocztą wysłany.
zobaczymy co da sie poradzić.

a tak sobie przeglądałem forum i tu więcej użytkowników co "specjalista" mają w tytule....

pozdrawiam
pingwin
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 listopada 2004, o 10:13


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron