Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Czcionki

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Czcionki

Postprzez Mariusz_19_lat » 6 grudnia 2004, o 15:41

Mariusz_19_lat
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 grudnia 2004, o 15:35

Czcionki

Postprzez Tyhagara » 3 maja 2005, o 14:54

Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Czcionki

Postprzez bigMac » 3 maja 2005, o 23:57

Szukałem 10 minut, ale znalazłem: to moja ulubiona strona jak chodzi o statystyki użycia czcionek:

http://www.codestyle.org/css/font-famil ... ults.shtml

na dole masz pozostałe surveys dla Maka i Unix.
patrz na te statystyki ostrożnie, większość np posiadaczy Maków ma praktycznie wszystkie te czcionki, które występują na PC, ale nie wszystkie te czcionki zawsze wyświetlą polskie robaczki, czasem czcionka jest podmieniana (pojedyncze znaki) żeby wyświetlić "ą" czy "ę"

Na Maku możesz bezpiecznie używać Verdany, Tahomy, oczywiście Ariala i innych. Nie używaj Palatino, bo źle się wyświetla. Georgia jest OK. Nigdy nie podmieniaj Georgii na Timesa, zawsze po Georgii wstaw Verdane, ja wiem, ze Verdana jest sans-serif, ale Times ma za małe x-height (nie pamiętam jak to jest po polsku ;) chodzi o proporcje "brzuszka" do "laseczki" w znaku...

Pozdrawiam (pierwszy mój post tutaj chyba po pół roku)
Maciek
bigMac
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 kwietnia 2003, o 12:23


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron