Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Subskrybcja - zapis do pliku

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Subskrybcja - zapis do pliku

Postprzez mantis » 17 grudnia 2004, o 23:57

Mam pytanko a właściwie kilka. Szukałem prostej subskrybcji która zapisuje adresy mailowe do pliku TXT i kazdy mail jest w kolejnych liniach. Znalazłem coś takiego w PHP



Subscribe:
<form name=addEntry action=skrypt.php method=post>
<input type=text name=email>
<input type=submit name=submit value=subscribe>
</form>
<?php

/* PASTE THIS CODE SOMEWHERE IN YOUR PAGE, CHANGE FORMATTING AT YOUR PLEASURE */
// Displays the form to add emails to list;
$filelist = "emails.txt";
if (isset($email)) {
addEntry($email);
}
// Adds emails to list;
function addEntry($email) {
$fp = fopen($GLOBALS["filelist"], "a");
$emailsize = strlen($email . "\n");
$fw = fwrite($fp, $email . "\n", $emailsize);
if ($fw)
echo "<h2><div align=center>You have subscribed successfully!</div></h2>";
else
echo "Error!";
}

?>



Niestety ten skrypt nie ma jednej rzeczy a mianowicie sprawdzania czy ciąg znaków w formularzu zawiera @ i . czyli czy ktoś wpisał prawidłowy adres a nie np www.
Kiedyś takie coś znalazłem i zastosowałem w formularzu do przesyłania maila i telefonu itp ale nie jest w JavaScript


<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!-- Hide it
function validate_form() {
validity = true;

if (!check_email(document.form.email.value))
{ validity = false; alert('Podany adres e-mail jest zły \n lub zapomniałeś go wpisać.'); }

return validity;
}

function check_empty(text) {
return (text.length > 0);
}
function check_email(address) {
if ((address == "")
|| (address.indexOf ('@') == -1)
|| (address.indexOf ('.') == -1))
return false;
return true;
}
// -->
</script>





</HEAD>
<BODY BGCOLOR="#FFFFFF" >

<FORM ENCTYPE="text/plain" ACTION="mailto:[email protected]?subject=W sprawie projektu WWW" METHOD="POST" name="form" onSubmit="return validate_form()">


<DIV class="tekst"><B>e-mail:</B></DIV>


<INPUT SIZE="30" MAXLENGTH="50" NAME="email" >

</FORM>

</CENTER>

</BODY>


Ponieważ jestem zielony w PHP a w JavaScript umiem tylko gotowe skrypty czasem coś tam połączyć próbowałem połaczyć jedno z drugim ale nie działa (za pierwszym razem można wpisać bzdurę a za drugim weryfikuje) więc mam pytanie czy da się coś takiego w samym PHP?

I pytanie drugie jak taka wersja wyglądałaby ze skryptem CGI (Mam jednego znajomego co by chciał takie coś na stornie ale ma serwer bez PHP za to z CGI) W CGI jestem zielony jak trawa przed moim blokiem więc wiem że nie napiszę sam. Słyszałem tylko że można w C++ ponoć pliki CGI napisać ale nawet nie wiem jak wywołać itp.

Chodzi mi o prosty skrypt zapisujący adresy do pliku (każdy w nowej linii) i żeby była weryfikacja według szblonu *@*.* zyli żeby adres był poprawny. Nie znalazłem takiego czegoś (albo od razu skrypty rozbudowane na MySQL itp. albo bez weryfikacji jak powyżej)

Aha a może da się uniwersalny oprzeć na JavaScript? Ale sadzę że nie ma możliwości w niej zapisu po stronie serwera do pliku.

To tyle. Sorka za długość ale chciałem jasno się wyrazić.
mantis
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 78
Dołączył(a): 29 września 2004, o 13:20

Subskrybcja - zapis do pliku

Postprzez The_Eye » 18 grudnia 2004, o 18:32

The_Eye
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 44
Dołączył(a): 9 maja 2004, o 15:02


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron