Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Pomocy... laczenie zdjec

Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Pomocy... laczenie zdjec

Postprzez sknerus2 » 21 grudnia 2004, o 13:50

Mam photshopa 7 i chcialem zrobic sobie strone o grach komputerowych... wiec sobie pomyslalem ze sciagne jakies zdjecia z netu i jej jakies skleje w jedno... tylko jak to zrobic by nie bylo laczen zeby one sie zlaly w jedno... moze znacie jakies linki albo cos o tej tematyce... Lecz mam nadzieje ze tu mi pomozecie :)
sknerus2
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 grudnia 2004, o 13:47

Pomocy... laczenie zdjec

Postprzez blackcat » 21 grudnia 2004, o 14:24

Najlepiej użyć maski i wtedy można otrzymać efekt przenikaniay. Żeby było krótko:

1. Wybierasz warstwę
2. Wciskasz SHIFT+CTRL+D (lub trzymasz CTRL i klikasz w warstwę na liście)
3. Wybierasz menu Layer -> Add Layer Mask i tam klikasz Reveal All
4. Na wszelki wypadek sprawdź czy na liście warstw przy tej warstwie jest wybrane okienko maski (to z prawej strony)
5. Wybierasz narzędzie gradientu (jest tam gdzie kubełek do wypełniania 'Paint Bucket Tool') 'Gradient Tool'.
6. Teraz wystarczy przeciągnąć kursor (wciśnięty w miejscu, który obieramy za początek) według uznania nad warstwą. Tam gdzie warstwa pokryta jest kolorem czarnym zrobi się przezroczyste.

Bawiąc się ustawieniamy możesz otrzymać ciekawe efekty :)

Mam nadzieję, że zrozumiałeś coś z tego co napisałem.
blackcat
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 października 2002, o 16:25

Pomocy... laczenie zdjec

Postprzez LEMUR » 21 grudnia 2004, o 14:28

a poza tym porady dotyczace pracy z photoshopem prosze szukac np na:
- www.graffik.pl
- http://myart.pl/

sa tam fora dyskusyne przeznaczone rowniez dla pomocy poczatkujacym, na tym forum udzielane sa porady ogolne z tworzenia stron jak i programow z oferty Cream Software!!!


Zamykam!
LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13


Powrót do Offtopic czyli tematy niezwiązane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron