Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

PHP + dział download + tworzenie miniatur

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

PHP + dział download + tworzenie miniatur

Postprzez damtur » 18 stycznia 2005, o 21:53

Chciałbym zrobić dział download w php. Moim pomysłem na stworzenie było aby php pobierał z danego katalogu (np. pliki) wszystkie podfoldery jakie sie w nim znajdowal i nastepnie zapisywal np do tablicy (aby potem moc stworzyc dynamicznie linki do kazdego z nich) i to samo robil dla plikow w tym folderze. Wszystko bylo by fajnie lecz nie wiem czy wogole istnieje taka funkcja jak pobierz zawartosc folderu (wiem ze istnieje pobierz zawartosc pliku ale to zupelnie cos innego). Jezeli tak to wlasnie prosze o nawe tej funkcji. Jezeli nie to prosze aby ktos mi podal alternatywny sposob na stworzenie dzialu download (p.s. bez uzywania msql).

Moim drugim problemem jest stworzenie miniatur grafiki (potrzebuje tego do stworzenia w latwy sposob automatycznej galerii). Jak stworzyc programowo i dynamicznie miniaturke danego pliku *.jpg lub *gif aby moc zamiescic plik zajmujacy mniej miejsca a nie tyle samo ale mniejszy. [Bo nie bardzo mi sie chce konwertowac kilkaset zdjec :D]

Pozdrawiam

p.s. jak ktos wie to jeszcze jak zrobic aby w forum phpBB logo bylo linkiem do strony glownej?
damtur
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 stycznia 2005, o 21:51

PHP + dział download + tworzenie miniatur

Postprzez lucas » 18 stycznia 2005, o 23:41

lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez Kshyhoo » 19 stycznia 2005, o 14:52

Kshyhoo
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 35
Dołączył(a): 8 sierpnia 2004, o 18:29

Postprzez yamaro » 14 lutego 2005, o 05:05

yamaro
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lutego 2005, o 05:03

Postprzez yamaro » 14 lutego 2005, o 12:22

O Dzisjaj mi sie przyomnialo. JEszcze jedna prosba jak zrobic zeby pokazywal odpowiedni obrazek np przy pliku *.exe badz jakims innym. Obrazek znajdowal by sie przed nazwa pliku. Niemam zielonego pojecia jak to zrobic. I druga prosba zeby za nazwa pliku i jego rozmiarem byl skrypt dzieki ktorem bysmy usuwali plik z serwera o danej nazwie. Moje pisanie skryptu z moimi minimalnym oswiadczeniem w php zajelo by mi rok.

Prosze o pomoc.
Dziekuje z Góry jezeli by ktos napisal prosty skrypt :(
yamaro
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lutego 2005, o 05:03


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron