Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

zdjecia w bazie danych

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

zdjecia w bazie danych

Postprzez katemi » 2 lutego 2005, o 17:24

katemi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 lutego 2005, o 16:58

zdjecia w bazie danych

Postprzez januzi » 2 lutego 2005, o 17:45

januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Postprzez katemi » 2 lutego 2005, o 17:58

Chodzilo mi bardziej nie o typ pola,ale jak w to pole typu binrnego(blob, long raw,czy tez pfile) wstawic zdjecie insertem.Ale rozumiem,ze lepsza metoda jest ustawienie pola na varchar2 i wstawianie linkow?
katemi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 lutego 2005, o 16:58

Postprzez ambiwalentny » 3 lutego 2005, o 09:52

Januzi, nie wprowadzaj w błąd, niektóre bazy danych pozwalają bez znaczącego obniżenia wydajności przechowywać duże pliki w polach typu blob (np. MSSQL - tam jest typ image), a takie rozwiązanie może być lepsze niż przechowywanie tego w plikach... pracuje na takim rozwiązaniu (ASP + MSSQL), baza ma 30GB rozmiaru i nie zauważam żadnych niepokojących objawów spadku wydajności

zgadzam się że w MySQL jest to niezalecane bo obniża wydajność, gdzieś to wyczytałem, bodajże w manualu

ale wracając do tematu mam rozwiązanie, ale dotyczy ono tylko ASP i ADO, oto link:
http://www.stardeveloper.com/articles/d ... 101&page=1

wydaje mi się na miejscu apel o podawanie jak największej ilości szczegółów w pytaniu, to pozwoli na szybsze otrzymanie odpowiedzi
ambiwalentny
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 57
Dołączył(a): 22 stycznia 2004, o 12:59


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron