Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Pozycjonowanie grafiki na stonie

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom tworzenia grafiki na potrzeby WWW, obróbki zdjęć, korzystania z programów graficznych, etc.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Pozycjonowanie grafiki na stonie

Postprzez Paweł52 » 3 lutego 2005, o 03:39

Mam problem z pozycjonowaniem grafiki na stroni., Jestem że tak powiem raczkujący w HTML-u samoukiem. Robie stronę na której bedzie niestety sporo grafik, miniatury fotek, strzałki do nich, wykonane w Corelu jako pliki .jpg trochę tekstu i podpisów pod fotkami. Muszę to wszystko w zależności od ilości fotek "poukładać" na stronie. Zobaczcie proszę ten kod: http://www.mikrojezioro.met.pl/atlas_zw ... _test.html
Proszę o poradę jak to można najbardzej uprościć i ew jak to zrobić inaczej. I jeszcze jedno nie mogę sobie poradzić ze stała szerokością strony (nie mieści mi się w ramce strony index.html). W którym miejscu robię błąd przy oznaczaniu szerokości, mimo zwężenia jej do takiego stanu jak na załaczonym przykładzie pokazuje mi się na dole okna z ramką suwak. Nie miałem takich problemów z poprzednimi stronami gdzie było mniej grafiki. Obecnie będę musiał poukładać do 20 elementów graficznych na poszczególnych stronach.
Dziękuję z góry za ew. porady i przepraszam za nie fachowe określienia.

Paweł
Paweł52
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 stycznia 2003, o 21:17

Pozycjonowanie grafiki na stonie

Postprzez lucas » 3 lutego 2005, o 17:47

Jak na raczkującego to nie jest dobrze, natomiast jeśli za każdym razem będziesz miał inną ilość i układ fotek to muszę Cię troszkę zmartwić .. najlepszym rozwiązaniem będzie użycie skryptów SerwerSide takich jak n.p. PHP albo ASP i odpowiednie automatyczne generowanie takich stronek
lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Re: Pozycjonowanie grafiki na stonie

Postprzez Paweł52 » 3 lutego 2005, o 21:27

Paweł52
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 stycznia 2003, o 21:17

Re: Pozycjonowanie grafiki na stonie

Postprzez lucas » 3 lutego 2005, o 21:50

lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Re: Pozycjonowanie grafiki na stonie

Postprzez Paweł52 » 3 lutego 2005, o 23:29

Paweł52
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 stycznia 2003, o 21:17


Powrót do Grafika i obróbka zdjęć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron