Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Kodowanie

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Kodowanie

Postprzez Zielony_Listek » 20 lutego 2005, o 10:11

Nie wiem co się dzieje - kiedy ustawiam w Pajączku kodowanie strony (php) i tak zawsze wychodzą mi krzaki (bez względu na typ kodowania, który wybiorę). Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czemu? Jestem zmuszona do ręcznego wpisywania oznaczeń unikodu - wtedy litery wyświetlają się poprawnie, ale to strasznie męczące.
Co robię źle?
Zielony_Listek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 stycznia 2005, o 12:44

Postprzez DEXTER:) » 20 lutego 2005, o 10:43

Nawet nie wiesz jak dobrze Cię rozumiem. Problem wcześniej opisałem tutaj. Pajączek po prostu sypał mi się na kodowaniu ISO - brak ą, ś, ź i chyba czegoś jeszcze. Rozpocząłem prace nad nową stroną i używam UTF-8 - problem odpukać :) zniknął.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

hmmm

Postprzez Zielony_Listek » 20 lutego 2005, o 10:55

dzięki za odpowiedź :-)
ale co robić żeby nie budować witryny na nowo?
najpierw robiłam ją w nototaniku
ale powiedzmy, że tworze teraz nową podstronę-powinno dobrze kodować a nie koduje (to są gołe, bardzo proste moduły w php). :roll:
Zielony_Listek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 stycznia 2005, o 12:44

hmmm

Postprzez lockoom » 20 lutego 2005, o 11:23

Prawy klik na kodzie strony-> Kodowanie-> Zapisuj w kodowaniu?
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron