Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Sekcja META => Sekcja HEAD + FUNKCJONALNOŚĆ Edytora CSS

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Sekcja META => Sekcja HEAD + FUNKCJONALNOŚĆ Edytora CSS

Postprzez engine » 27 lutego 2005, o 11:35

Witam,

Uważam, że narzędzie edytujące sekcję META, pobinno zmienić nazwę na narzędzie edytujące sekcję HEAD (oczywiście zmianie powinna ulec również ikonka). W końcu sekcja nazywa sie HEAD, i zawiera elementy META.
META sama w sobie nie jest przecież sekcją - nieprawdaż ?

W tym momencie narzędzie powinno obsługiwać wszystko, co wiąże sie z tą sekcja czyli:
- tytuł dokumentu: jest od wersji 5.4.0
- obsługę elementów META - jest od zawsze
- edycje CSS (tak jak jest to w narzędziu uruchamianym przez F5)

i jeszcze jedno.

Pisałem już o tym wcześniej.
Jeżeli mam jakiś znacznik HTML z przypożądkowanym stylem to, aby go zmienić muszę na nim stanąć i kliknąć F5 a następnie wybrać edycję CSS.
Ale równie dobrze można użyć do tego inspektora CSS z lewego panelu w taki sposób iż, jeżeli stoję w obrębie znacznika STYLE pewnego atrybutu HTML, to wybranie Inspektora CSS dotyczy właśnie tego stylu.
engine
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 178
Dołączył(a): 8 lutego 2003, o 14:28

Sekcja META => Sekcja HEAD + FUNKCJONALNOŚĆ Edytora CSS

Postprzez platekr » 27 lutego 2005, o 12:22

Co do narzędzia META, to służy ono do edycji META właśnie, a edycja TITLE znalazła się tam tylko na prośbę użytkowników. Sama sekcja HEAD może zawierać bardzo rozbudowane struktury np. arkusze CSS i nie wyobrażam sobie, aby rozbudowywać wyspecjalizowane narzędzie META do edycji CSS, gdy z powodzeniem można wykorzystać do tego Inspektora CSS.

Co do inspektora CSS w atrybutach STYLE, to prawdopodobnie wkrótce zostanie dodane takie wsparcie.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron