Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

czy w wersji 5.4.0 jest coś nie tak z szybkością ftp?

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

czy w wersji 5.4.0 jest coś nie tak z szybkością ftp?

Postprzez RecycleIt » 5 marca 2005, o 11:57

Witam!

Po aktualizacji Pajączka do wersji 5.4.0 zauważyłem, że znacznie wolniej realizowane są połączenia z FTPami...
Jak się pracuje zdalnie na plikach, to każda zmiana i zapisanie pliku trwa bardzo długo! Wcześniej (przed aktualizacją) tak nie było - łączenie było błyskawiczne... Nie grzebałem nic w konfiguracji ani serwera, ani Pajączka, a baaaardzo zwolniła się praca...

I przy okazji zapytam (chyba ponownie):
Dlaczego do zapisywania edytowanego pliku nie można wykorzystywać istniejącego połączenia do ftp z panelu Moje serwery?
Mam na panelu aktywne połączenie z serwerem, gdzie są wykonywane szybko odpowienie operacje (np. przechodzenie po katalogach, zakładanie nowych katalogów i plików) już bez ponownego łączenia, natomiast jak chcę zapisać plik, to Pajączek znowu się łączy, i łączy, i łączy... A nie może użyć tego co już ma połączone? :\

No i nie wiem, czy nie jest to błędem, ale gdy się zaznaczy w opcjach FTP "Wyłącz sprawdzanie blokady plików zdalnych" to i tak w komunikatach o stanie połączenia widać napis: "Sprawdzanie blokady pliku..." - ale nie wiem, czy jest to tylko komunikat, czy rzeczywiście ta blokada jest sprawdzana...
Czy to aby jest wszystko OK?

Dzięki i pozdrawiam.

RecycleIt
RecycleIt
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 maja 2003, o 23:11

czy w wersji 5.4.0 jest coś nie tak z szybkością ftp?

Postprzez platekr » 5 marca 2005, o 12:36

Osobiście nie zauważyłem różnic w prędkości zapisu pomiędzy wersjami starszymi, a najnowszą. To może być zbieg okoliczności.

Drugie pytanie: nie można wykorzystywać tego samego połączenia, ponieważ zaprojektowaliśmy program tak, aby działał wielowątkowo. To znaczy, dla każdej z operacji tworzony jest osobny wątek z osobnym połączeniem. Dzięki temu można w tle wysyłać pliki z kolejki na dole, pracować na serwerze na panelu Moje serwery, itp. W przypadku korzystania z jednego połączenia możliwe było by wykonywanie tylko jednej operacji w danym momencie.

Jeśli chodzi o pytanie nr 3, to muszę się temu przyjrzeć. Być może opcja ma wpływ jedynie na operacje przez zakładkę serwery FTP, a nie przez zapis dokumentu otwartego zdalnie. Jeśli tak, to zostanie to skorygowane w kolejnej wersji.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron