Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

półprzezroczystość

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom tworzenia grafiki na potrzeby WWW, obróbki zdjęć, korzystania z programów graficznych, etc.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

półprzezroczystość

Postprzez inkas » 9 marca 2005, o 21:29

inkas
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 stycznia 2005, o 15:31

półprzezroczystość

Postprzez Santana » 9 marca 2005, o 22:28

Santana
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 210
Dołączył(a): 30 września 2002, o 13:20

półprzezroczystość

Postprzez inkas » 10 marca 2005, o 07:12

inkas
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 stycznia 2005, o 15:31

półprzezroczystość

Postprzez GrzeHoO » 19 marca 2005, o 09:37

GrzeHoO
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 61
Dołączył(a): 21 grudnia 2004, o 20:00

półprzezroczystość

Postprzez Emil0076 » 16 listopada 2008, o 22:16

Witam, niedawno przesiadłem się z Corela na Photoshopa bo podobno dużo lepszy, jednak brakuje mi w nim jednego narzędzia, mianowicie czegoś co się w Corelu nazywa "Interakcyjna przezroczystość". Jest w Photoshopie krycie warstwy ale to jest efekt jednolity, mi chodzi o to aby przezroczystość się zwiększała z lewego górnego rogu do prawego dolnego. Można to zrobić gradientem o kolorze tła, jednak problem pojawia się wtedy gdy zdjęcie ma mieć taki efekt i znajduje się nie na jednolitym tle tylko jakiejś grafice. Jest coś podobnego w Photoshopie CS3?
Emil0076
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 148
Dołączył(a): 12 grudnia 2004, o 16:26

półprzezroczystość

Postprzez lucas » 6 grudnia 2009, o 23:00

lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez piotrku » 8 grudnia 2009, o 09:15

@Emil - No jasne że jest zerknij tu.

A co do plików PNG to warto pamiętać, że IE6 ma problemy z obsługą kanału alpha. Z 1-bitową przeźroczystością działa ok, ale z 8-bitowym kanałem alpha już wyświetla szare tło.

--
Pozdrawiam Piotr.
piotrku
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 grudnia 2007, o 17:26

Postprzez lucas » 9 grudnia 2009, o 00:03

Pozwolę sobie zauważyć że obecnie stabilna wersją IE jest 8
6 to schodzący przeżytek - już poniżej 23% rynku, i nawet najwięksi gracze którzy mają na to środki przestają go wspierać (n.p. google - YouTube)
lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez piotrku » 9 grudnia 2009, o 08:11

Zgadza się, że to przeżytek i chyba nikt świadomie "tego" nie używa.

Teraz IE6 posiada dużo mniej niż 23% rynku - ranking podaje wartość ok. 8% a w3schools ok. 11%. Jeżeli te dane statystyczne są chociaż trochę miarodajne to i tak nie wygląda to zadowalająco.

Jeżeli nie weźmie się IE6 pod uwagę to przy małej stornie, która generuje ruch dajmy na to 1000 wejść dziennie - 80 osób (dane ranking) będzie ją widzieć wyświetloną w niewłaściwy sposób.

Myślę, że jeszcze sporo osób i firm nie może sobie pozwolić na zupełny brak wsparcia dla IE6...

--
Pozdrawiam Piotr.
piotrku
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 grudnia 2007, o 17:26

Postprzez lucas » 9 grudnia 2009, o 23:11

Myślę że na to jest prosta metoda. Jeśli klientowi zależy na tych jak piszesz 11% (przyznaję oparłem się na danych z przed około miesiąca) to po prostu musi ponieść wyższe koszty przygotowania strony - bo wiadomo przygotowanie jej dla IE6 wymaga dodatkowych nakładów pracy i kosztów - choćby konieczność utrzymania stanowiska testowego z IE6

Gwarantuję że 90% klientółw w tym momencie przemyśli to czy na prawdę zależy im na tych 80 osobach.

Nawet jak stronę wykonują w własnym zakresie - to też podnosi to koszty - dłuższy czas pracy nad stroną, koszty stanowiska testowego.

[edit]
Ooo dobre porównanie mi się nasunęłło:
Pisanie dzisiaj strony dostosowanej również do IE6 to tak jakby budując autostradę dzisiaj dostosowywać ja również do ruchu konnego (w sumie parę procent ludzi nadal jeździ furmankami). Przy czym na autostradach wprost stawia się zakaz (jest w prawie drogowym) poruszania końmi - to tu nie ma zakazu - chcesz IE6 proszę bardzo - tylko by nie gwarantujemy skutków.
lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez piotrku » 10 grudnia 2009, o 08:47

Dokładnie tak jak piszesz - to sprawa klienta i każdy sobie musi sam skalkulować czy warto ponieść koszty przygotowania takiego serwisu.

Głównie to firmą najbardziej zależy alby jednak każdy mógł oglądnąć stronę wyświetloną w poprawny sposób - bo to przekłada się na ich zysk, a w takim wypadku te 11% to dość spora część potencjalnych klientów.

Prawdę mówiąc mam nadzieję, że żywot IE6 zakończy w końcu i wszyscy twórcy stron odetchną z ulgą :)

--
Pozdrawiam Piotr.
piotrku
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 grudnia 2007, o 17:26

Postprzez dragongirl » 9 sierpnia 2010, o 13:02

W corelu rzeczywiście robi się świetną przezroczystość, ale jak chcesz mieć animację, to zostaje Ci tylko flash - bo o "przesuwające się" obrazki mają być animowane tak?!
_________________
http://systemy_erp.republika.pl/
dragongirl
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 czerwca 2010, o 14:42

Postprzez MrMoon » 18 października 2010, o 15:54

MrMoon
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 października 2010, o 08:08


Powrót do Grafika i obróbka zdjęć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron