Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Edycja w Pajączku w menu kontekstowym

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Edycja w Pajączku w menu kontekstowym

Postprzez Prozac » 16 marca 2005, o 15:23

Prozac
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 56
Dołączył(a): 6 marca 2005, o 04:08

Edycja w Pajączku w menu kontekstowym

Postprzez LEMUR » 16 marca 2005, o 19:38

przeczytaj ten post powinien Cie naprowadzic :-)
LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Postprzez Prozac » 16 marca 2005, o 20:47

Prozac
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 56
Dołączył(a): 6 marca 2005, o 04:08

Postprzez LEMUR » 16 marca 2005, o 20:55

LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Postprzez Prozac » 16 marca 2005, o 23:07

Chdzi o pliki html oraz htm. Głównie takie tworzę u siebie na dysku. Opiszę może jak dokłądnie wykonuję całą operację pod Winows XP.
Narzędzia->Opcje folderów->Typy plików-> odnajduję na liście typ html u suwam całkiem przyciskiem Usuń.
Potem klikam na Nowy->Rozszerzenie pliku: wpisuję html -> OK.
Pojawia się nowy wpis na liście. Zaznaczam go i klikam na Zaawansowane, a tam Nowa akcja->Akcja: Edytuj w Pajączku 5 NxG, Aplikacja używana.... Przeglądaj->wybieram Pajączek.exe (opcja użyj DDE odznaczona)->2xOK.
W menu kontekstowym pojawia się oczywiście jako jedyna akcja Edytuj w Pajączku 5 NxG, bo akcji open nie przypisywałem, można to zapoewnw zrobić potem. Niestety po wybraniu opcji Edytuj w Pajączku 5 NxG program się uruchamia i pokazuje informację, że nie może odnaleźć danego pliku i pokazuje ścieżkę do tego pliku, który przecież istnieje. Hmmm :(
Prozac
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 56
Dołączył(a): 6 marca 2005, o 04:08

Postprzez LEMUR » 16 marca 2005, o 23:12

Sprawdzalem u mnie i dziala bez problemu,

w pole akcja prosze wpisac edit
Nazwa przy ikonce moze byc edytuj w pajaczku lub dowolny opis.

Tamten problem (w poscie do ktorego jest link) dotyczyl pajaczka 2000
W pajaczku 5 jest w opcjach powiazanie plikow z pajaczkiem, prosze tego sprobowac!
F8 > lista plikow > powiazania plikow z pajaczkiem > zaznaczyc te ktore maja byc powiazane.
LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Postprzez Prozac » 17 marca 2005, o 00:32

Wreszcie udało mi się osiągnąć sukces. Oczywiście dzięki Tobie LEMUR :D
Podejrzałem w jaki sposób skonfigurowane są ustawienia dla innych plików i spróbowałem trochę ponasladować. Oprócz ścieżki do aplikacji konieczne było jeszcze dodanie różnych poleceń typu /OPN "%1", a w opcjach DDE wpisów typu [open("%1")]. Teraz skonfigurowałem sobie menu kontekstowe pod własne preferencje i wszystko śmiga dobrze.
Jeszcze raz dziękuję LEMUR za pomoc i serdecznie pozdrawiam !
Prozac
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 56
Dołączył(a): 6 marca 2005, o 04:08


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron