Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Pobieranie plików - wizja

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Pobieranie plików - wizja

Postprzez gimbys1 » 2 maja 2005, o 22:08

Ostatnio zastanowiłem się nad nowym pobieraniem plików(,np. obrazków). Byłem zafascynowany stroną http://office.microsoft.com/clipart/default.aspx?lc=pl-pl gdzie po kliknięciu na CHECKBOXY skrypt dodawał kolejne pozycje i informował: tyle a tyle jest w koszyku i tyle teraz jest KB do ściągnięta w czasie x przy prędkości 56kb/s. Na koniec skrypt pobierał tylko wybrane pliki do jednego. Więc mam pytanie: jak zrobić to w przypadku PHP, aby wyniki były wyświetlane "na żywo", po kliknięciu na CHECKBOX i np. z boku był napis: "w koszyku jest 1 element, 12KB,<1 przy 56kb/s".Wiem że muszą być,np. cookies, aby zapisywały wybrane produkty. Proszę o szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję.
gimbys1
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 47
Dołączył(a): 13 marca 2005, o 18:27

Pobieranie plików - wizja

Postprzez januzi » 2 maja 2005, o 23:04

do checkboxow to samo javascript wystarczy, dajesz akcje oncheck czy podobna, jako parametr przekazujesz ilosc danych do wyslania, w funkcji okreslasz ile lacznie bedzie, dzielisz przez szybkosci i wyrzucasz wynik na ekran (np do pola input w formularzu). dopiero potem php idzie w ruch jak juz wyslesz formularz.
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Postprzez gimbys1 » 3 maja 2005, o 10:09

gimbys1
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 47
Dołączył(a): 13 marca 2005, o 18:27

Postprzez januzi » 3 maja 2005, o 10:59

januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron