Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Problem z tłami w Operze.

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom tworzenia grafiki na potrzeby WWW, obróbki zdjęć, korzystania z programów graficznych, etc.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Problem z tłami w Operze.

Postprzez laufer71 » 4 maja 2005, o 19:54

Witam. Mam problem z tłami tabeli w Operze. Nie wyświetla ich. A IE 6 normalnie wyświetla. Czy ktoś wie, o co tu chodzi? (Mam operę 8 i szukałem w ustawieniach).
laufer71
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 listopada 2004, o 18:36

Problem z tłami w Operze.

Postprzez Winston_Wolf » 4 maja 2005, o 21:12

Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Problem z tłami w Operze.

Postprzez Tyhagara » 5 maja 2005, o 00:21

Też miałem taki problem, że Opera nie wyświetlała tła, jednak u mnie to było dość skomplikowane bo używałem kilku teł dla Table oraz Tbody jednocześnie, tak, że tła nakładały się jedne na drugie. Innym razem nie wyświetlało mi tła/cienia dla głównego konteneru i to zjawisko jest dość częste.

Ze wszystkim sobie w końcu poradziłem, dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć w czym rzecz. Jednak problem tkwił nie w Operze, bo ona wyświetlała poprawnie, tylko w moim kodzie. Sprawdź hierarchię CSSa, to znaczy dziedziczenie, podrzędne elementy przyjmują wartości nadrzędnych. Najlepiej skopiuj plik CSS, wywal wszystko co zbędne i zostaw tylko formatowanie dla elementu z tłem, tak by w końcu Opera go wyświetliła, potem dodajesz fragmenty kodu CSS, w ten sposób dojdziesz co jest nie tak.
Później już się nie przejmowałem jeśli Opera nie wyświetlała tła, bo wiedziałem, że to kwestia kodu, zwykle po optymalizacji i poprawkach wszystko było w porządku.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Problem z tłami w Operze.

Postprzez Winston_Wolf » 5 maja 2005, o 00:27

też używam kilku warstw tła i jeszcze nie spotkałem się z takim problemem (w żadnej przeglądarce) .. no.. konqueror i safari nie akceptują styli do formularzy, ale to osobny temat...
Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Problem z tłami w Operze.

Postprzez laufer71 » 5 maja 2005, o 18:40

laufer71
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 listopada 2004, o 18:36

Problem z tłami w Operze.

Postprzez Winston_Wolf » 5 maja 2005, o 20:07

Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Problem z tłami w Operze.

Postprzez lockoom » 5 maja 2005, o 20:30

lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Problem z tłami w Operze.

Postprzez laufer71 » 6 maja 2005, o 17:44

laufer71
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 listopada 2004, o 18:36


Powrót do Grafika i obróbka zdjęć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron