Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Nowy

Jeśli jesteś bardzo początkujący i nie wiesz prawie nic na temat tworzenia stron czy też innej tematyki, a chciałbyś zadać pytanie, prosimy, zrób to na tym forum.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Nowy

Postprzez PW.Les » 17 maja 2005, o 15:17

Jestem zupełnie nowy i niedoświadczony w tworzeniu stron ale ściągnąłem sobie Pajączka Pro i intensywnie go przeglądam. Jednak ilość możliwości jast tak duża że bez jakiegoś przewodnika będzie trudno przynajmniej na początku. Czy jest gdzieś taki przewodnik "krok po kroku?". Zanim wykupię licencję chciałbym to wiedzieć. Zamówiłem sobie książke o Pajaczku, czy tam to znajdę ? podpowiedzcie coś nowemu entuzjaście Pajączka... :oops:
PW.Les
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 09:56

Postprzez DEXTER:) » 17 maja 2005, o 15:57

Samym "Pajączkiem" strony nie zrobisz :idea: Najważniejszą sprawą jest poznanie języka, jako początkujący, nie zaczynaj czytać przez przypadek kursów o HTML 4 :!: Ucz się od razu XHTML i CSS.

By szybko załapać język, olej książkę o Pajączku, bo będą Cię ręce świerzbić do generatorów :idea: Kup książkę: "Po prostu HTML 4" - niech Cię nie zmyli nazwa, z tej książki nauczysz się tego o czym wspomniałem - i ćwicz ćwicz i jeszcze raz ćwicz, wszystko pisz sam, jak nie wiesz czegoś to pisz na forum. Tym sposobem będziesz miał HTML w jednym palcu :idea: W tedy w celu przyspieszenia pracy zacznij się uczyć narzędzi Pajączka.

Ściągnij sobie Pajączka Standard, bo PRO przytłacza w ogóle Ci do niczego póki co nie potrzebnymi funkcjami.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez platekr » 17 maja 2005, o 16:15

Dexter, poleć jeszcze Notatnik i będzie komplet... To tak jakby do kopania fundamentów pod dom polecić łopatę zamiast koparki... ;-)

PW.Les, książka powstała właśnie po to, aby ulatwić start z programem początkującym. Znajdziesz tam wszystko co potrzebne, aby poznać program. Dodatkowo do samego Pajączka dołączony jest kurs tworzenia stron WWW, więc dość szybko będziesz mógł zapoznać się z programem i jednocześnie wykonać swoją pierwszą stronę. O wiele ważniejsze i bardziej skutczne niż ślęczenie nad specyfikacjami XHTML i CSS będzie skorzystanie z oferowanych narzędzi i analizowanie tego co powstaje. Po pewnym czasie będziesz poznawał nowe rzeczy i stosował je tam gdzie ich potrzebujesz. HTML wcale nie jest taki zły, a zapoznanie się z nim pozwala na lagodniejsze przejście do innych technologii. Nie każdy w końcu ma na celu, aby przykleić na stronie znaczek "XHTML Validated". Większość po prostu chce mieć swoją stronę, a Pajączek w tym pomaga dbając jednocześnie o jej poprawność. Tak więc, nie zrażaj się, próbuj, a z czasem będziesz ekspertem :-)
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez DEXTER:) » 17 maja 2005, o 16:33

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Rybka1988 » 17 maja 2005, o 16:40

Rybka1988
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 kwietnia 2005, o 19:41

Postprzez DEXTER:) » 17 maja 2005, o 16:43

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez d_rex » 17 maja 2005, o 18:40

d_rex
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 228
Dołączył(a): 8 grudnia 2004, o 21:05

Postprzez PW.Les » 17 maja 2005, o 22:27

Jejku, dzięki za podpowiedzi, są cenne mimo ich rozbieżności. Myślę że każdy ma swoją metode i jej broni bo doszedł do niej własną drogą. :!: Ja chcę poznać Pajączka z 2 powodów: chcę sobie stworzyć swoją stronę bez pośrednictwa różnych cwaniaczków którzy za jej zrobienie np w pajaczku wołają kasę że hoho a po drugie poprostu z ciekawości. Myślę że podstawa to książka o programie i ćwiczenia w samy pajączku. Jak to mówia ćwiczenie czyni mistrza!!! Łatwiej mi będzie poprzez pajaczka przejść na wyższy poziom wtajemniczenia niż uczyć się wszystkiego od podstaw.Jeśli będę miał problemy to myślę że na forum zawsze ktoś coś podpowie .....
PW.Les
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 09:56

Postprzez lucas » 18 maja 2005, o 22:35

lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez DEXTER:) » 19 maja 2005, o 08:42

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Tyhagara » 19 maja 2005, o 13:48

Vi to Unixowy edytor tekstu, ma wspaniały interface i nadaje się idealnie jako narzędzie tortur dla początkujących programistów ;)

Zaletą programów typu Pajączek jest też to, że są one w dużym stopniu zautomatyzowane, to znaczy jeśli dobrze znasz program, skróty, opcje itd., to praca staje się o wiele szybsza i wydajniejsza. Są gotowe, składnie, tagi, całe gotowe elementy strony, takie jak np.: <head>. Gdyby początkujący chciał korzystać z notatnika, to prócz niego musiałby otworzyć jakiś kurs HTML, albo czyjąś stronę i przepisywać całe fragmenty lub kopiować. Tutaj ma to wszystko pod palcem, nie musi szukać i martwić się że popełni literówkę.

Zaletą notatnika i innych notatniko podobnych programów jest to, że wymuszają uczenie się na pamięć. Czyli kiedy otwieram notatnik i mam napisać formatowanie dla bloku tekstu w CSS, to musze pisać to z pamięci, albo będę skakał po stronach w poszukiwaniu wskazówek i tracił mnóstwo czasu.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Postprzez PW.Les » 25 maja 2005, o 09:19

Cenne wiadomości, dzięki, zaczynam pracowwać powoli krok po kroku bo to jedyna metoda do poznania tematu.Teraz proszę o pomoc w poście Krok po kroku!! 8)
PW.Les
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 09:56


Powrót do Dla bardzo początkujących

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron