Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

reklama

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

reklama

Postprzez howking » 7 lipca 2005, o 23:26

howking
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 52
Dołączył(a): 28 marca 2005, o 07:58

reklama

Postprzez DEXTER:) » 7 lipca 2005, o 23:40

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Wydra707 » 8 lipca 2005, o 20:34

Z tego co widzę, to ta reklama umieszczana jest przez skrypt w taki sposób, aby zawsze zajmowała prawy górny róg strony - także przy jej przewijaniu. Robi to chodząca w kółko funkcja wyliczająca i ustawiająca współrzędne reklamy. W efekcie nawet, jeśli zmieni sie położenie reklamy własnym skryptem, po ułamku sekundy wraca ona na stare miejsce. A z kolei wywołujący funkcję timer nie zostawia identyfikatora, a więc nie można go wyłączyć. Ale...

W Internet Explorerze można rozwiązać sprawę prosto przy pomocy obiektu runtimeStyle (nie wiem, czy obsługują go inne przeglądarki). W tagu BODY dodajesz:

onload="floatlayer.runtimeStyle.left=0"

...i reklama jest po lewej stronie ekranu, a przy tym wciąż funkcjonuje tak, jak chcieli twórcy, czyli nie przewija się ze stroną. W podobny sposób można umieścić ją w dowolnym pukcie strony "na sztywno", a także w ogóle wyłaczyć (ukryć). Nie wiem jednak, czy takie ingerencje nie są sprzeczne z regulaminem serwera, na którym masz serwis.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez Wydra707 » 11 lipca 2005, o 16:43

Przepraszam, w poprzednim poście zrobiłem błąd. Poprawnie:

onload="floatlayer.runtimeStyle.left='0px'"

Choć poprzedni zapis też będzie działał, nie jest on poprawny.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez DEXTER:) » 11 lipca 2005, o 16:47

Obiekt 'runtimeStyle' jest dostępny tylko w przeglądarkach IE 5+.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Wydra707 » 12 lipca 2005, o 00:57

Powyższe zdanie tłumaczymy jako: obiektu runtimeStyle nie potrafią obsłużyć żadne przeglądarki poza Internet Explorerem :-DDD

Skoro tak często piszemy, że Explorer czegoś nie umie, piszmy w tym samym duchu o innych. Może zrobimy listę rzeczy, które IE posiada, a które nie działają w innych?

Spokojnie, Dexter, to tylko taki dowcip :-D

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez DEXTER:) » 12 lipca 2005, o 09:57

To się zgadza, że IE ma kilka własnych ciekawych właściwości, które opracował sam odcinając dostęp do nich konkurencji. Musisz jednak zrozumieć, ze panują takie czasy, że na tym forum jesteś jedynym, który pisze tylko pod IE. Nie spotkałem się z przypadkiem, gdy ktoś ma jakiś problem i interesuje go rozwiązanie tylko pod IE :idea:

Ponieważ nie znasz innych przeglądarek to mamy kłopot bo nie wiesz co zadziała wszędzie o co nie :wink: Więc póki co zostanie tak, że Ty piszesz swoje rozwiązania, a ja zerkam do leksykonu i pisze czy działają wszędzie czy nie :) Stworzymy zgrany duet :D
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Wydra707 » 12 lipca 2005, o 20:07

Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21


Powrót do Języki JavaScript i VBScript

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron