Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Jak uzyskać?

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Jak uzyskać?

Postprzez gimbys1 » 24 lipca 2005, o 09:50

1. Jak można za pomocą JavaScript uzyskać ilość kolorów na monitorze użytkownika.
2. Jak można uzyskać za pomocą JS uzyskać system operacyjny, który jest zainstalowany na PC?
3. Jak przekazać wartości w JS do PHP?, np. mam kod:
<script language="JavaScript1.2">
<!--
document.write("Rozdzielczość twojego ekranu to "+screen.width+"*"+screen.height+".")
//-->
</script>


i chcę wartości tego skryptu przepisać do zmiennych PHP:
$zmienna_width=
$zmienna_height=

jak to zrobić?
gimbys1
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 47
Dołączył(a): 13 marca 2005, o 18:27

Jak uzyskać?

Postprzez Wydra707 » 25 lipca 2005, o 17:49

1. Ilość kolorów:

window.screen.colorDepth

- zwraca liczbę bitów opisujących kolor jednego piksela (np. w przypadku True Color - 24).

2. System operacyjny:

window.navigator.platform
window.clientInformation.platform

- zwracają ogólną nazwę platformy systemowej np. Win16, Win32, MacPPC.

window.clientInformation.userAgent

- zwraca komplet różnych informacji w jednym łańcuchu m.in. nazwę i typ przeglądarki i nazwę systemu operacyjnego (niestety, nie wiem, jaka jest treść tych łańcuchów w innych systemach i przy innych przeglądarkach niż moja).

Wszystko ww. działa w Internet Explorerze. Nie wiem, czy inne przeglądarki mają takie możliwości.

Co do spraw związanych z językami server-side, to nic nie poradzę - na tym się nie znam.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21


Powrót do Języki JavaScript i VBScript

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron