Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Wesoły błąd w dziale ściągnij

Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Wesoły błąd w dziale ściągnij

Postprzez DEXTER:) » 18 sierpnia 2005, o 12:48

Teraz zauważyłem. "Rozmiar pliku: 1.57 Kb" - czyli rozmiar mojego skryptu to: 1.57 kilo bitów, 8x za mało :lol: Poprawnie powinno być KB: 1.57 kilo bajtów :idea:


Dla tych co piszą downloady dodam jeszcze ciekawostkę:
Krotności zmniejszające rozmiar liczby, czyli kilo, mega, giga, piszemy z dużej litery (K, M, G), a zwiększające rozmiar, np. centy, mili z małej (c, m). Jak ktoś korzysta z Neostrady i spojrzy na swoją prędkość transferu, to jest tam błąd: "163 kb/s", poprawnie jest: "163 Kb/s".

(Może w informatyce przyjęły się inne trendy, ale tak mnie uczono w gimnazjum na technice i jest to bardzo dobry i czytelny system).

Nie upatrujcie w b/B takich zależności, to zwykłe skróty od nazw jednostek, a że zaczynają się na tą samą literę, a bajt (B) jest 8x większy niż bit (b) piszemy większą jednostkę większą literą.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Wesoły błąd w dziale ściągnij

Postprzez rafalzaq » 18 sierpnia 2005, o 13:03

Kilo też się pisze z małej litery a wszędzie jest z dużej.

Mały przykład.
rafalzaq
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 183
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, o 18:21

Wesoły błąd w dziale ściągnij

Postprzez DEXTER:) » 18 sierpnia 2005, o 13:07

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kilo

W sumie to już nie wiem, czy to co przekazałem o wielkości liter, to ogólnie przyjęta zasada, czy bardzo dobry pomysł na systematykę mojego nauczyciela.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Wesoły błąd w dziale ściągnij

Postprzez rafalzaq » 18 sierpnia 2005, o 13:38

Ta tabela to przedrostki w układzie SI czyli oficjalne że tak powiem.
Jednak w ukałdzie SI bajt nie jest oznaczany literą B. Tu więcej jest napisane.
rafalzaq
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 183
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, o 18:21


Powrót do Offtopic czyli tematy niezwiązane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron