Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Wstawianie obrazków na strony www

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Wstawianie obrazków na strony www

Postprzez mamiski » 26 sierpnia 2005, o 23:41

mamiski
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2005, o 17:20

Wstawianie obrazków na strony www

Postprzez LEMUR » 26 sierpnia 2005, o 23:49

LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Problemy z wyświetlaniem obrazków na stronach www

Postprzez mamiski » 27 sierpnia 2005, o 11:45

Oczywiście, że nie jest to wina Pajączka - programu, który mnie, początkującemu, sprawia wiele satysfakcji. Próbne strony, które ćwicząc sporządzam lądują na stronie www natychmiast i tylko zamiast widoku zdjęcia pojawia się ramka i przycisk, nad czym aktualnie będę pracował, korzystając z zawartych na forum rad i sugestii, za które jestem bardzo wdzięczny. Pozdrawiam mamiski
mamiski
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2005, o 17:20

Problemy z wyświetlaniem obrazków na stronach www

Postprzez rafalzaq » 27 sierpnia 2005, o 12:03

Jaki przycisk? Mógłbyś zamieścić tu screena?
rafalzaq
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 183
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, o 18:21

Postprzez mamiski » 27 sierpnia 2005, o 17:33

Chętnie bym go zamieścił, ale, wybacz, to nieznany mi termin screen - jeszcze nie wiem, co to znaczy), więc może opiszę sytuację. Otóż tworząc stronę przy pomocy Pajączka wstawiam sobie tło, tekst, formatuję i wszystko się wyświetla w podglądzie, przedgądarce i na moje stronie www,ale kiedy, stosując się do poleceń w pajączku próbuję wstawić obrazek, dbam przy tym, aby był mały i w formacie jpeg, to widzę obaraek na podgłądzie, w przeglądarce, ale kiedy wchodzę na stronę, to w miejscu obrazka wyświetla się odpowiadająca mu formatem ramka (obrys czrną linią), w jej lewym górnym rogu pojawia się biały kwadracik, a wewnątrz jego czerwony znak x, czyli dla mnie przycisk. Właśnie zamieściłem pod adresem efekt kolejnej nieudanej próby. Oto adres mamiski.w.interia.pl
mamiski
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2005, o 17:20

Postprzez rafalzaq » 27 sierpnia 2005, o 17:43

Opis wystarczył. To oznacza że plik graficzny jest niedostępny. Wysłałeś go na serwer? Podałeś dobrą ścieżkę (na serwerze nie na dysku)? Najlepiej podaj linka do strony i obrazka.

Screena (czyli zrzut ekranu) robisz wciskając klawisz Print Screen (na górze klawiatury niedaleko lampek). Następnei wklejasz do dowolnego programu graficznego i zapisujesz.
rafalzaq
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 183
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, o 18:21

Postprzez mamiski » 27 sierpnia 2005, o 17:56

:lol: Dzięki! Już próbuję - teraz widzę, że muszę wrócić do podręcznika i przyswoić co nieco Teorii. Pozdrawiam mamiski
mamiski
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2005, o 17:20


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron