Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Propozycja dodania funkcji (?)

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Propozycja dodania funkcji (?)

Postprzez Frassati » 20 sierpnia 2005, o 12:51

Moze poprostu nie wiem o takiej mozliwosci?
Chodzi o podkreslanie blednych slow oraz przeszukiwanie do META slow zawartych w zmiennych php.

Dla mnie przydalaby sie mozliwosc wlaczenia przeszukiwania takze tekstu w zmiennych choc podejrzewam ze w ten sposob np. podkreslilloby jako bledne slowa wszystkie funkcje, nazwy zmienych itp.

Jednak mi to ulatwiloby prace :) wszytkie towrzone przezemnie witryny sa w wiekszym lub mniejszym stopniu modulowe lub korzystajace z szablonow i czesto teksty sa przekazywane z uzyciem zmiennych a pajaczek (przynajmniej przy moich ustawieniach) tam nie zaglada :(

Nie wiem czy jest mozliwe ale przydaloby sie mozliwosc sprawdzania oprocz skladni poszczegolnych plikow skladni gotowych stron wygenerowanych przez php np. na lokalnym mapowanym serwerze. Choc tu juz bym chyba za duzo chcial :) (moge uzyc poprostu validatora W3C co zreszta robie)

Pozdr. i mimo pewnych niedogodnosci dla mnie przy witrynach modulowych php i tak jestem zachwycony nowa wersja pajaczka :)
MF
Frassati
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 63
Dołączył(a): 17 kwietnia 2003, o 11:31

Propozycja dodania funkcji (?)

Postprzez DEXTER:) » 20 sierpnia 2005, o 13:53

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez platekr » 20 sierpnia 2005, o 16:46

Frassati, jeśli chodzi o sprawdzanie pisowni wewnątrz zmiennych PHP, to pomyślę o tym w takiej postaci jaką sugerujesz, czyli opcja wyłączająca sprawdzanie tylko poza znacznikami (również PHP). Wtedy będzie sporo błędnych (nazwy zmiennych, itd), ale skoro to Ciebie zadowoli, to mogę dodać taką opcję.

Co do weryfikacji składni to planuję dodać weryfikację składni przez dokument podglądu, czyli tak jak sugerujesz, z wykorzystaniem m.in. mapowania. Nie wiem jednak czy uda mi się to wprowadzić w 5.5.1 czy dopiero w kolejnej. Ale będzie, bo to bardzo przydatne :-)

BTW. W poniedziałem wyruszamy z żoncią i córcią na kilka dni urlopu nad polskie morze, więc wybaczcie, że nie będę się przez chwilę udzielał...
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Propozycja dodania funkcji (?)

Postprzez Frassati » 20 sierpnia 2005, o 19:30

Frassati
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 63
Dołączył(a): 17 kwietnia 2003, o 11:31

Postprzez wazzzup » 21 sierpnia 2005, o 15:36

wazzzup
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 sierpnia 2005, o 15:47

Re: Propozycja dodania funkcji (?)

Postprzez platekr » 12 września 2005, o 21:06

platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron