Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Błąd Pajączka 5.5.1 po aktualizacji podczas edycji

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Błąd Pajączka 5.5.1 po aktualizacji podczas edycji

Postprzez dariovico » 7 października 2005, o 10:14

Nie wiem czym jest to spowodowane. Dzis przytrafilo mi sie to pierwszy raz. Wczesniej nie mialo to miejsca, dopiero po aktualizacji do wersji 5.5.1 zauwazylem ten blad. Sytuacja wyglada nastepujaco mam otwarte dwa dokumenty w Pajaczku.

zmienna =
[
'cos1',
'cos2',
'cos3',x
]
%]

w miejscu gdzie jest x klikam ENTER i chce wpisac kolejna wartosc w pojedynczych cudzyslowach lecz po wcisnieciu ' kursor wraca na miejsce cos3 kasujac to miejsce i zostawiajac pojedyncze cudzyslowy:

zmienna =
[
'cos1',
'cos2',
''
]
%]

Dodam ze jest to plik perlowy, wlaczone mam kolorowanie skladni i ma to miejsce na koncu tego pliku. Plik ma ponad 200 linii kodu.
Po kilku wcisnieciach Ctrl+Z pojawiaja sie wszystkie wpisane wartosci, ktore probowalem tam wpisac czyli:

zmienna =
[
'cos1',
'cos2',
'cos2',
'cos2',
'cos3',
]
%]

Dzlaczego sie tak dzieje ?

Probowalem w srodku pliku dopisac kilka podobnych wartosci ale zdaje sie ze tam jest wszystko ok.

Potwierdzam ze blad powtarza sie pod koniec pliku gdy kursor znajduje sie na dole ekranu.
dariovico
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 października 2005, o 10:00

Błąd Pajączka 5.5.1 po aktualizacji podczas edycji

Postprzez platekr » 18 października 2005, o 20:06

platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez dariovico » 2 listopada 2005, o 15:50

Hmmm juz drugi raz proboje i mi sie udaje ta sztuka ;)
otwieram nowy dokument
Wciskam ENTER az kursor zjedzie na koniec ekranu az do tego momentu ze natepne wcisniecie spowoduje pojawinei sie rozwijanej belki a nastepnie pisze
ok => "ok" (wciskam ENTER i pisze dalej)
ok => " (i w momencie wcisniecia klawisza " przechodzi mi do ok =>"ok" z tym ze znika mi zawartosc w cudzyslowie i jest ok => ""
jak wezme page up zeby przewianac ekran i potem page down to jest ok czyli to co do tej pory wpisalem
ok => "ok"
ok => ""
dariovico
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 października 2005, o 10:00

Postprzez platekr » 2 listopada 2005, o 20:32

Ok, potrafię powtórzyć. To problem z odświeżaniem ostatnich dwóch widzialnych wierszy edytora. Spróbuję poprawić w kolejnej wersji. Dziękuję. Plik ustawień z rejestru w sumie nie jest potrzebny.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez rzarajczyk » 8 listopada 2005, o 17:44

rzarajczyk
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 stycznia 2003, o 22:35


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron