Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Ksiazka - programowanie strukturalne

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Ksiazka - programowanie strukturalne

Postprzez Kapitan » 20 lutego 2006, o 11:17

Kapitan
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6 stycznia 2005, o 22:20

Ksiazka - programowanie strukturalne

Postprzez DEXTER:) » 20 lutego 2006, o 17:01

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Kapitan » 20 lutego 2006, o 22:36

Dzieki za wskazowki, ale teraz juz sam nie wiem... Ok, dzieki za wskazowki. Czyli rozumiem jednak lepiej obiektowo? :-) To moze cos tez z tej dziedziny?
Kapitan
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6 stycznia 2005, o 22:20

Postprzez DEXTER:) » 21 lutego 2006, o 14:22

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Kapitan » 22 lutego 2006, o 20:27

Kapitan
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6 stycznia 2005, o 22:20

Postprzez DEXTER:) » 23 lutego 2006, o 13:02

To jest tak. Było zadanie maturalne: na farmie jest para królików, która wydaje co miesiąc 4 potomków, a potomkowie mogą się rozmnażać miesiąc po urodzeniu. Policz ile będzie królików po 12 miesiącach.

Dno... nie miałem pojęcia jak to zrobić. Jak nauczyłem się OOP przypomniałem sobie to zadanie. Zrobiłem sobie obiekt udający farmę i obiekty reprezentujące króliki. Każdy królik ma swój wiek i płeć. Farma łączyła króliki w pary i tworzyła nowe obiekty królik. Na koniec sprawdziłem ile jest obiektów królik w pamieci operacyjnej i miałem wynik :) - 3 godziny to pisałem, mój pierwszy program OOP.

// petla 12x - 12 miesiecy
$farma->polaczWPary();
$farma->zabawa();

echo sizeof($farma->arrKroliki); - rozmiar tablicy zawierającej kroliki.

Jak sprawdzić płeć królika?

echo $farma->arrKroliki[n]->plec;

Następnego dnia rano obudziłem się, i wymysliłem jak napisać ten sam program w 5 linijkach w 10 min! - oczywiście strukturalnie, z zwykłem pętli.

Teraz tak. Obiektowo mogłem pisać ten programik z kolegą - ja piszę farmę, kolega króliki. Wprowadzenie jakichkolwiek modyfikacji, czy rozbudowanie programu nie stworza najmniejszych problemów.

Prawda jest taka, że tan program powinno się napisac strukturalnie, ale już system CMS było by trudniej...
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron