Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Serwer WWW i właściciel pliku

Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Serwer WWW i właściciel pliku

Postprzez Vader » 7 kwietnia 2006, o 13:33

Mam serwer wirtualny i jeśli uploaduję plik to jestem jego właścicielem. Wystarczy że nadam prawa tylko dla właściciela (np.: 400) i plik jest prawidłowo wyświetlany w przeglądarce. Postawiłem sobie Linuxa i mam kłopot: ten sam plik wyświetlany jest u mnie dopiero na prawach 404. Żeby działał na 400 właścicielem musi być Apache. Czym mogą różnić się konfiguracje tamtego serwera i mojego? Jak to jest, że "tam" apache wyświetla pliki do ktorych prawa ma tylko właściciel (inny niż apache). Zależy mi żeby pliki działały przy minimalnych prawach - dokładnie tak jak mam na zdalnym serwerze. Jeśli macie jakieś sugestie - będę wdzięczny.
Vader
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 87
Dołączył(a): 10 września 2004, o 22:42

Serwer WWW i właściciel pliku

Postprzez Reinmar » 7 kwietnia 2006, o 15:58

Już miałem napisać, że PHP jest odpalany pewnie z Twoim userem (przy pomocy phpsu, lub po prostu będąc skompilowanym jako skrypt cgi (+fast-cgi)), ale się skapnąłem, że przecież Ty piszesz o Apache'u.

W takim razie... nie jestem pewien, ale... jeszcze sprawdzę i za chwilę przeedytuje jeszcze raz tego posta :P


Edit: looknij na to http://httpd.apache.org/docs/1.3/mod/core.html#user
Reinmar
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 157
Dołączył(a): 6 września 2005, o 18:17

Postprzez Vader » 7 kwietnia 2006, o 19:12

Vader
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 87
Dołączył(a): 10 września 2004, o 22:42


Powrót do Offtopic czyli tematy niezwiązane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron