Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

2 pomysły na funkcjonalność

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

2 pomysły na funkcjonalność

Postprzez durendal » 23 maja 2006, o 23:42

Jestem fanem pajączka i posiadaczem wersji 5 od samego początku jej istnienia. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych edytorów jakie używałem. Jednak do pełni szczęścia brakuje mi dwóch opcji. Być może jedna z nich jest w pajączku ale nie wiem o niej :). Pierwszą rzeczą której mi brakuje to obsługa serwerów sftp (połączenie przez port 22 a więc ssh, patrz WinSCP). Szukałem długo tej opcji, ale sie nie doszukałem. Drugą rzeczą która znacznie przyspieszyłaby pisanie kodu jest zamykanie znaczników HTML/XHTML. Chodzi mi o opcję która działać będzie w taki sposób, że gdy otworzymy znacznik np. <table> następnie wpiszemy <tr><td> i tu ciało komórki to zamknięcie tych trzech znaczników odbywać się będzie poprzez trzykrotne wpisanie zaledwie dwóch znaków, mianowicie </ . Program sam rozpozna jak zagnieżdzone sa znaczniki i sam dołoży najpierw </ td> potem </ tr> i na koniec </ table>. Dzieki temu wpsujac sekwencje </ </ </ zamknięte sa wszystkie znaczniki. Łatwo też wtedy sprawdzić czy wszystkie znaczniki zostały zamknięte, gdyż wpsiując znaki </ nic nie pojawi sie po nich, to oznaczać będzie żę nie ma żadnych otwartych znaczników. Podobny mechnizam zauważyłem u znajomego w Dreamweaverze i bardzo mi sie spodobał. Jeżęli któraś z tych opcji jest dostępna to będę bardzo wdzięczny za wskazówki. Jeżęli pajączek nie jest wyposażony w te opcje, to może Autor rozważy dodanie ich w następnych wersjach :).

Mam jeszcze pytanie tak z czystej ciekawości :). W czym Pajączek był pisany?? :). Chodzi mi o język(i) programowania i kompilator (lub platformę programistyczną).

Dodam jeszcze że bardzo podoba mi się opcja podpowiedzi znaczników i zmiennych php a'la InteliSense :). Strasznie to ułatwia życie zwłaszcza podczas pisania obiektowego w PHP i programowania arkuszy CSS. Wersja 5.6.0 wydaje mi sie że usprawniła tą opcję (albo mi sie wydaje, ale tak czy owak działa ona super).
durendal
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 września 2005, o 20:41

Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron