Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

odczytanie wysokości

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

odczytanie wysokości

Postprzez rbart » 18 czerwca 2006, o 16:57

mam taki problem otórz na mojej stronie mam dwa elementy <div> o różnej wielkości chcę natomias aby były one jednakowe.

Pobieram wysokość przez offsetHeight poczym ustawiam tą wartość drugiemu elememntowi

Niestety wysokości nie są sobie równe kiedy pobieram wysokość to prawdopodobnie z padding i margin natomiast ustawiam już bez

Jak rozwiązać ten problem ? Odjęcie jakiejś ustalonej wartości odpada.

Ps. Czym różni się offsetHeight od clientHeight ? A może polecicie jakiś dobry artykuł lub kurs w którym znajdę coś więcej na ten temat ?
rbart
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 czerwca 2006, o 16:45

Postprzez kalu111 » 18 czerwca 2006, o 19:49

http://www.killersites.com/blog/2006/matching-div-heigths/

Dodatek:
zamisat uzywac javy, mozesz za pomoca css ustawic dwa elemnty div w trzecim elemncie, dla ktorego ustawiasz tlo jkao obrazek dwukolorowy (dwa pionowe pasy) :)
kalu111
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 327
Dołączył(a): 30 grudnia 2004, o 15:38

Postprzez rbart » 25 czerwca 2006, o 19:56

Rozwiązałem to w ten sposob że obu elementom przypisuje wartość największego elementu w ten sposób oba elementy staną się równe (rozwiązanie to mnie nie zadawala ale lepszego napewno nie znajde)

[link] obejrzałem i musze przyznać że moje rozwiązanie jest krótsze i lepsze nie będę wdawał się w szczegóły ale zauwrzyłem że w podanym linku zastosowano metode offsetHeight która w tym przypadku jest o wiele gorsza niż clientHeight i napewno należy to zmienić.

[dodatek] W moim przypadku to najgorsza metoda jaką mógłbym zastosować poniewarz wszystkie elementy są dynamiczne(zmieniają swoje rozmiary w trakcie działania) ale w przypadku niektórych może to być najłatwiejsza metoda co nieznaczy najlepsza.

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź
rbart
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 czerwca 2006, o 16:45


Powrót do Języki JavaScript i VBScript

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron