Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

div jak to zrobić

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

div jak to zrobić

Postprzez web12 » 20 lipca 2006, o 10:49

cześć

Kto wie jak zrobić takie coś na div-ach ale bez podawania pozycji jedynie co to szerokość i wysokość bloków tak żeby potem można było jeszcze wszystko wyśrodkować

Obrazek

Proszę o kod bo ja próbuję i próbuję ale wciąż to dla mnie czarna magia :) a myślę żę na przykładzie szybko coś wywnioskuję

Dzięki :D
web12
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 lipca 2006, o 19:59

Postprzez kalu111 » 20 lipca 2006, o 13:43

Z pomoca jedynie przychodzi metoda float
Dzileisz sobie wszystko na 5 poziomow - kazdy w osobnym div'ie i nadajesz im float:left (i dla pewnosci clear:left :));
Te wszystkie 5 poziomow usmieszczasz w jednym divie ktoremu nadajesz float:left i okreslasz mu szerokosc.
Potem glowny div ummieszczasz w jeszcze jednym divie ktoremu nadajesz szerokosc i centrujesz margin:0 auto;
Oczywiscie, aby ustawic divy obok siebie w kazdym poziome musisz uzyc float:left;
kalu111
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 327
Dołączył(a): 30 grudnia 2004, o 15:38

Postprzez web12 » 20 lipca 2006, o 17:22

ok zrozumiałem troszkę ale nie wiem jak zagnieździc div-y w html
web12
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 lipca 2006, o 19:59

Postprzez kalu111 » 22 lipca 2006, o 14:10

kalu111
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 327
Dołączył(a): 30 grudnia 2004, o 15:38


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron