Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

problemy z html 4.01

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

problemy z html 4.01

Postprzez xynod » 25 lipca 2006, o 11:44

xynod
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lipca 2006, o 11:34

problemy z html 4.01

Postprzez januzi » 25 lipca 2006, o 11:50

januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

problemy z html 4.01

Postprzez Tyhagara » 25 lipca 2006, o 19:42

Po pierwsze korzystaj z validatora sprawdza czy masz błędy w kodzie. Po drugie poczytaj kurs browsehappy jest wyjaśnione co to jest DOCTYPE.

Dziś nie pisze się stron w oparciu o tabelki, to jest niepoprawne. Powinieneś się przestawić na XHTML 1.0, to jest obecnie zalecany standard, nie różni się wiele od HTML 4.01, tak więc nie ma się czego bać.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

problemy z html 4.01

Postprzez xynod » 26 lipca 2006, o 13:56

no tak, od czasu kiedy uczyłem się HTMLa w liceum trochę się pozmieniało.. Myślałem, że po przyswojeniu htmla 4.01 będę "na bieżąco".. A tu lipa - trzeba będzie przestawić się na XHTML 1.0.
Mam tylko nadzieję, że ta książka o html-u na coś mi się przyda ;)

Proszę o skomentowanie książki:
"HTML, XHTML i CSS - Biblia", Bryan Pfaffenberger, Steven Schafer, Chuck White, Bill Karow. Wydawnictwo Helion 2005.

- czego jest warta? I co mam zrobić, żeby jednocześnie od razu przesiąść się na XHTML-a 1.00??
W sumie w tej książce jest opisany html 4.01, jest CSS i podstawy XML-a. Czy to wystarczy, żeby przesiąść się na XHTML-a 4.01?

w przyszłości mam zamiar zapoznać się z PHP (kupić kolejną książkę).. Warto? czy w dobie XHTML-a PHP też już wychodzi z użycia?

za wszelkie odpowiedzi, wielkje dzięki :)
xynod
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lipca 2006, o 11:34


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron