Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

FTP - zablokowany przez antywirusa

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

FTP - zablokowany przez antywirusa

Postprzez RecycleIt » 23 sierpnia 2006, o 11:27

Kłaniam! :)

Mam zainstalowanego od niedawna Nortona Antivirusa 2006, jest w nim wbudowane ograniczenie dla robali internetowych.
W opcjach antywirusa dla robali jest coś takiego co się nazywa "Wykluczenia sygnatur" (dotyczy włamań).

Gdy chciałem dzisiaj się połączyć z moim serwerem zdefiniowanym w Pajączku wyskoczył alert zabezpieczeń nortona, a Pajączek zgłosił "Connection reset by peer".

Pajączek jest dodany do wykluczeń Nortona i ma niby pełne prawa dostępu do portów i zasobów.
Ale norton zablokował wyjście na FTP ze względu na sygnaturę:

"FTP Pathname Glob BO"

Dokładny opis alertu:

----------------
Program Norton Internet Worm Protection wykrył i zablokował próbę włamania.

Włamanie: FTP Pathname Glob BO
Intruz: Biuro (192.168.1.254)(4131)
Poziom zagrożenia: Umiarkowany
Protokół: TCP
Zaatakowany adres IP: pewnadomena.pl (XX.XX.XXX.X)
Zaatakowany port: 21
---------------

Wyłączenie w ustawieniach NAV reguły "FTP Pathname Glob BO" przywraca możliwość zalogowania.

Serwer, do którego się logowałem jest w tej samej sieci, co mój komputer. Jest routerem w sieci. W konfiguracji serwera w Pajączku mam wpisaną jego domenę, czyli łączymy się de facto po publicznym adresie IP. Zmiana w ustawieniach na adres IP sieci lokalnej (192.168.1.1) nie zmienia zachowania blokady.
Gdy próbuję się połączyć z innym serwerem zdefiniowanym w Pajączku, a będącym serwerem zewnętrznym (czyli z innej sieci), nie ma żadnego alertu zabezpieczeń i mogę spokojnie poskakać sobie po katalogach.
Ciekawostką jest fakt, że obydwa serwery konfigurowałem sam i pod względem ustawień są niemal identyczne (prawie ten sam soft, ta sama konfiguracja softu - różnią się sprzętowo).
Na obu serwerach jest ProFTPD. Na serwerze blokowanym przez Nortona jest ProFTPD v. 1.2.10, natomiast na tym drugim, z którym mogę się połączyć jest ProFTPD v. 1.2.5.rc1 (na razie nie mogę zaktualizować... :\ ).

I teraz nie wiem, czy blokada wynika z innego sposobu komunikacji w użytym w Pajączku protokole, czy może z innej wersji serwera FTP...

Pozdr.
Adam
RecycleIt
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 maja 2003, o 23:11

Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron