Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

DIV i zmiana szerokości

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

DIV i zmiana szerokości

Postprzez PawelNo » 29 sierpnia 2006, o 08:22

Witam,

Chciałem trochę odchudzić napisaną stronkę i zacząłem zagłębiać się w DIV'y CSS i Ajaxa, i tu mam problem !!
Nigdzie nie mogę napotkać informacji czy można i jak to zrobić by użytkownik w jednym z DIV miał możliwość dynamicznej zmiany szerokości - tak jak da się to zrobić we Frame ?

Może ktoś mi to objaśnić ?!
Głowię się już od tygodnia.

Dzięki i pozdrawiam,
Paweł
PawelNo
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 listopada 2004, o 09:11

Postprzez bombaj » 29 sierpnia 2006, o 09:18

moze to zabrzmi smiesnie.... ale czy nie da sie utworzyc kursu html/xhhm + css uczacego nowoczesnego projektowania stron?

czy np jak za pomoca div mozna osiagnac zamierzone efekty (rozne layouty strony).
bombaj
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 29
Dołączył(a): 29 kwietnia 2006, o 21:10

Postprzez marus6 » 29 sierpnia 2006, o 13:15

Nie nowoczesne ale zgodne z semantyką... Moim zdaniem najlepszą metodą jest zbudowanie jakiejs strony, bądź przebudowanie jej ucząć się css. Dzieki temu sam bedziesz wiedział jak i co działa. Nabierzesz doświadczenia.... A jezeli zrobisz kurs i tam bedziesz miał przygłady, to bedziesz umiał tylko tak jak jest w przykładzie, nie będziesz szukał innego rozwiazania.

Pdsumowując najlepiej jest budować strone zgodenie z semantyką i valdiatorem, ucząc się prubuj sam coś stworzyć !!!

Ja sie uczyłem z tego kursu i bardzo go sobie chwale http://www.kurshtml.boo.pl

Pozdrawiam
marus6
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 204
Dołączył(a): 27 stycznia 2005, o 23:24

Postprzez bombaj » 29 sierpnia 2006, o 14:39

dzieki serdeczne :) popatrze popatrze :)
bombaj
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 29
Dołączył(a): 29 kwietnia 2006, o 21:10

Postprzez PawelNo » 31 sierpnia 2006, o 08:42

Widzę że do mojego pytania przywarł temat nauki tworzenia stron. To miłe że ktoś czyta posty i wypowiada swoje zdanie, tylko błagam na temat !!

Zadałem konkretne pytanie:
Czy jest możliwe zrobienie strony na DIV'ach tak by użytkownik mógł zmieniać szerokość części strony, czyli tak jak jest to możliwe we FRAME'ach ?!

Dzięki za informację o dobrych kursach.
Paweł
PawelNo
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 listopada 2004, o 09:11


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron