Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Wyświetlanie serwisu w różnych rozdzielczościach

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Wyświetlanie serwisu w różnych rozdzielczościach

Postprzez wojtekdu » 11 stycznia 2007, o 12:19

Jestem mało doświadczonym webmasterem. Napisałem, a w zasadzie ciągle piszę taki sobie serwis http://republika.pl/lisow/. I mam następujące pytanie. Czy jest jakaś uniwersalna metoda by serwis wyświtlał się cołostronicowo przy różnych rozdzielczościach ekranu. To co napisałem początkowo przy rozdzielczości 1280x1024 wygląda OK na moim monitorze, jednak jż przy rozdzielczości 800x600 jest nie do przyjęcia (ciągłe przewijanie w poziomie może doprowadzić do spazmów). Natomiast serwis zoptymalizowany do rozdzielczości 800x600 wygląda mizernie przy większych rozdzielczościach (duże marginesy boczne). Pewnie jest jakaś metoda by tego uniknąć. Proszę o podzielenie się uwagami na ten temat.
wojtekdu
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 grudnia 2006, o 20:56

Wyświetlanie serwisu w różnych rozdzielczościach

Postprzez Santana » 11 stycznia 2007, o 20:17

Jest metoda. Trzeba zastosować skrypt JavaScript, który najpierw wykrywa rozdzielczość monitora (t.zw. detekcja rozdzielczości) a potem (w zależności od rozdzielczości) pobiera dane ze wskazanego przez skrypt arkusza stylów. Oczywiście trzeba najpierw napisać kilka różnych arkuszy css, żeby skrypt miał co wybierać. Nie mam pod ręką takiego skryptu więc jeżeli któryś z kolegów może to poprosimy o udostępnienie lub wskazanie jakiegoś miejsca w sieci, gdzie takie rzeczy można znaleźć. Ja poszukam w swoich zasobach i jak znajde to zapodam 8)
Santana
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 210
Dołączył(a): 30 września 2002, o 13:20


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron