Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

problemy z układem strony

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

problemy z układem strony

Postprzez jedlecki » 11 marca 2007, o 10:17

Witam

Wykonałem stronę http://www.ogrody-salony.pl na początku było wszystko OK ale z czasem gdy zacząłem dodawać nowe elementy strona zaczęła się rozjeżdżać. W firefoxsie wygląda ok a w IE to już koszmar.
Stronę oparłem na tabeli: logo, pasek z przyciskami, miejsce na treść, stopka.
Miejsce na treść chciałem podzielić na dwie części z lewej obrazek z prawej tekst.
Chciałbym ustawić żeby komórki miały stałą szerokość i nie rozjeżdżały sie tak jak to teraz widać.To samo jeśli chodzi o stopkę chce ją podzielić na dwie części każda ma mieć swoje tło(obrazek) w lewej ma być tekst-odnośniki a w prawej znacznik <object> stat24.

Zastanawiałem się też czy jest jakiś sposób aby logo,pasek z przyciskami i stopka były stałe - określone w jakimś jednym pliku tak aby nie trzeba było nanosić zmian w każdym pliku zawierającym te elementy osobno.

Nie wiem czy to co robie idzie w dobrym kierunku i czy ewentualnie nie powinienem zrobić stronki od nowa :(

Proszę o pomoc:)

Pozdrawiam

Jacek
jedlecki
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 lutego 2006, o 19:35

problemy z układem strony

Postprzez jedlecki » 11 marca 2007, o 10:46

Zauważyłem, że nie można ustawić w jednej tabeli aby np. pierwsze komórki każdego wiersza miały różną szerokość jeśli ustawiłem wiersz stopki z podziałem na dwie komórki z której ta pierwsza jest szeroka np na 500 px to nie mogę w wierszu wyżej ustawić tej komórki np na 300 px ?
jedlecki
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 lutego 2006, o 19:35

Postprzez Skorpion9312 » 11 marca 2007, o 16:36

Skorpion9312
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 182
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 15:01

Postprzez jedlecki » 11 marca 2007, o 17:13

jedlecki
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 lutego 2006, o 19:35


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron