Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

[Zabezpieczenia] Blokowanie pozycji w menu

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

[Zabezpieczenia] Blokowanie pozycji w menu

Postprzez Setesh » 25 lutego 2007, o 00:32

Setesh
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 lutego 2007, o 00:27

[Zabezpieczenia] Blokowanie pozycji w menu

Postprzez m-krassowski » 26 lutego 2008, o 15:10

Są setki sposobów aby niby zablokować funkcje "pokaż źródło". Moim zdaniem umieszczanie takich zabezpieczeń niema najmniejszego sensu bo jeżeli internauta będzie chciał to i tak może zobaczyć te źródło. Niektórzy widząc takie blokady albo już nigdy nie wejdą na twoją stronę, albo opuszczą ją odrazu. Według mnie jak się ktoś uprze to najlepszym sposobem jest przypisanie zdarzeniu oncontextmenu funkcji menu(); (po poprzednim zdefiniowaniu zmiennej "a" jako globalnej i nadaniu jej wartości 1), która zawierała będzie: "if(a=="1") { alert("Kopiowanie jest zabronione. [Najlepiej wypisz tu wszystkie aspekty prawne, ja nie mam na to czasu] Klikając przycisk \"ok\" potwierdzasz że jesteś tego świadomy"); a=2; }". I to wszystko. Po potwierdzeniu użytkownik będzie mógł skopiować materiały ze strony ale też na ewentualnej rozprawie sądowej nie będzie miał usprawiedliwienia że "niby nie wiedział".

A poza tym to Wujek Google nie gryzie:
LINK
m-krassowski
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lutego 2008, o 14:47


Powrót do Języki JavaScript i VBScript

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron