Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

2 bolączki: schematy kolorowania i kodowanie dla FTP

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

2 bolączki: schematy kolorowania i kodowanie dla FTP

Postprzez piter222 » 13 lipca 2008, o 21:37

Wszystko jest cacy w Pajączku i mozna się w nim zakochać ale... 2 rzeczy:

Jest sporo schematów kolorowania co prawda do wyboru, ale żaden z ciemnym tłem. Białe daje po oczach przy dłuższej pracy, dlatego większość programistów stosuje ciemne tła. Np. taka propozycja: http://3276.hu/project/port_of_ruby_blue.html. Warto przejrzeć poszczególne screeny. Piękne nie? :) Czy są jakieś gotowe tego typu schematy do pobrania czy trzeba wyklikać samemu? Może już ktoś robił coś podobnego i się podzieli? Może by założyć dział na forum i ludzie wrzucaliby screeny schamatów i pliki do pobrania?

No i jeszcze podział schematów na php+html, php+html+css itd. Dziwne, a przecież bywa że na raz jest i html i php i CSS i JS. I który wybrać? Czy nie powinno być tak, że ustalamy schematy po prostu dla poszczególnych języków a Pajączek używa ich w odpowiednich blokach kodu?

No i druga sprawa. Wszedzie da się przypisac kodowanie znaków: do serwisu, do bazy Mysql'a a nie da się do FTP. I zdarza się przez to, że mam ustawiony jakiś UTF8 przy pracy lokalnej, wchodzę na chwilkę na FTP zmieniam coś na szybko w innym serwisie no i krzaki, płacz i lament :) A wystarczyłoby dać możliwość przypisania kodowania dla zdefiniowanego FTP.
piter222
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 lipca 2008, o 21:24

2 bolączki: schematy kolorowania i kodowanie dla FTP

Postprzez platekr » 14 lipca 2008, o 10:26

Co do schematów kolorowania i koloru tła, to można to w łatwy sposób zmienić. Każdy schemat kolorowania posiada własne ustawienia. Nie chcę produkować identycznych schematów różniących się tylko kolorami tła stąd możliwość samodzielnej modyfikacji parametrów schematu. Same schematy natomiast niech zawierają domyślne ustawienia, a najważniejsze w nich są reguły kolorowania.

Podział na różne schematy (CSS, PHP, HTML) wynika stąd, że włożenie wszystkiego do jednego wora (php+html+css+javascript) powoduje powstawie wielkiego i powolnego schematu. Stąd stawiamy raczej na szybkie działanie i uciążliwość w postaci koniecznośći przełączania schematów niż wszystko w jednym, ale powoli. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby taki schemat samodzielnie utworzyć. W Pajączka wbudowaliśmy nasz edytor schematów kolorowania w którym powstaje każdy ze schematów dostępnych w Pajączku.

Kodowanie znaków na FTP. Nie ma takiej funkcji, może wprowadzimy. Natomiast jeśli do aktualnego serwisu przypisane jest kodowanie znaków i serwer FTP (w ustawieniach serwisu), to stosowane jest kodowanie tego serwisu, a nie kodowanie globalne.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: 2 bolączki: schematy kolorowania i kodowanie dla FTP

Postprzez piter222 » 14 lipca 2008, o 12:32

piter222
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 lipca 2008, o 21:24

Re: 2 bolączki: schematy kolorowania i kodowanie dla FTP

Postprzez piter222 » 17 października 2008, o 11:39

piter222
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 lipca 2008, o 21:24

Postprzez WiruSSS » 4 listopada 2008, o 02:42

na ja już tez kiedyś pisalem o tym aby byla mozliwosc zdefiniowania osobnego kodowania dla każdego ftp dodanego przez siebie ...byłoby to wygodniejsze aniżeji koniecznośc tworzenia serwisów ..z czego nie chcę korzystać bo jest mi to zbędne.
WiruSSS
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 22
Dołączył(a): 12 września 2005, o 16:30


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron