Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Sortowanie funkcji w nawigatorze

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Sortowanie funkcji w nawigatorze

Postprzez przemencjusz » 2 września 2008, o 11:24

przemencjusz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 października 2003, o 08:53

Sortowanie funkcji w nawigatorze

Postprzez platekr » 4 września 2008, o 20:01

platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Sortowanie funkcji w nawigatorze

Postprzez reggi » 5 listopada 2008, o 17:21

Witam.

Jest odpowiednie ustawienie:
Ustawienia programu / Inne ustawienia / Ułatwienia, dynamiczne atrybuty... / Dynamiczne podpowiedzi w CSS i inne narzędzia / Nawigator dokumentu.

Trochę niefortunnie ta grupa ustawień znalazła się w tym akurat miejscu, ale po prostu nie dało się jej wcisnąć gdzie indziej. Prawdę mówiąc, choć byłem pewien, że takie ustawienie istnieje, ale też nie pamiętałem gdzie...
reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36

Sortowanie funkcji w nawigatorze

Postprzez przemencjusz » 6 listopada 2008, o 10:39

Jeśli chodzi o checkbox "Sortuj w nawigatorze" to niestety ta opcja nie powoduje zmian na liście funkcji JS. Mimo, że miałem tę opcję zaznaczoną, odznaczyłem ją i ponownie zaznaczyłem, wyszedłem z zastosowaniem zmian, ponownie uruchomiłem Pajączka i ... niestety :( nadal mam w niektórych plikach widok posortowanych funkcji, w innych są one wyświetlane wg kolejności w pliku.
Nawet usunięcie pliku add i zapisanie pliku (co odtwarza plik add) nie daje żadnej zmiany.
Kazda nowodopisana funkcja do pliku ląduje w nawigatorze równiez na końcu (lub pomiedzy innymi funkcjami, zależnie gdzie została dopisana).
Co zauważyłem:
* pliki php z definicjami funkcji - jest sortowanie alfabetyczne, dopisane funkcje też lądują w nawigatorze w odpowiednim miejscu
* pliki js z definicjami funkcji - wyświetlanie w nawigatorze wg kolejnosci funkcji w pliku, dopisane funkcje tez ląduja w nawigatorze odpowiednio do umieszczenia ich w pliku.
Może tu leży pies pogrzebany? (tylko nie pytajcie jaka to rasa :D )
Będę wdzięczny za naprowadzenie na trop.
przemencjusz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 października 2003, o 08:53

Sortowanie funkcji w nawigatorze

Postprzez przemencjusz » 8 września 2009, o 13:33

I nadal pomimo nowej wersji nazwy funkcji w nawigatorze (dla plików js) są wyświetlane w takiej kolejności w jakiej występują w pliku, bez uwzględniania opcji Ustawienia programu / Inne ustawienia / Ułatwienia, dynamiczne atrybuty... / Dynamiczne podpowiedzi w CSS i inne narzędzia / Nawigator dokumentu / Sortuj w nawigatorze.
Co gorsze zauważyłem również tę niedogodność w przypadku definicji klas w plikach php.
Czy jest szansa na diagnozę przyczyny i w miarę szybkie lekarstwo na te dolegliwości?
przemencjusz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 października 2003, o 08:53

Sortowanie funkcji w nawigatorze

Postprzez przemencjusz » 8 października 2009, o 07:21

przemencjusz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 października 2003, o 08:53

Sortowanie funkcji w nawigatorze

Postprzez platekr » 22 października 2009, o 20:12

Przepraszam za zwłokę. Widać zmiana odniosła skutek tylko na funkcjach PHP, a zapomniałem o JS i klasach. Poprawione będzie w kolejnej wersji.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Sortowanie funkcji w nawigatorze

Postprzez przemencjusz » 13 stycznia 2012, o 11:14

Witam.
Jest już wersja 5.9.6, a lista klas zdefiniowanych w pliku php nadal jest sortowana wg kolejności zapisu w pliku a nie alfabetycznie. Właściwości i metody w klasach są sortowane alfabetycznie.
Sądzę, ze to tylko przeoczenie a nie problem-nie-do-rozwiązania?
Jeśli się nie mylę i to jest do zrobienia, to proszę pamiętać o naprawieniu tego błędu w możliwie najbliższej wersji.
Błąd jest mały ale cholernie upierdliwy, kiedy wszystkie inne gałęzie są sortowane alfabetycznie (funkcje w plikach php i js, właściwości i metody klas) a definicje klas zostały jakby porzucone i zapomniane :(
--
pozdrawiam serdecznie
przemencjusz niemożliwy
przemencjusz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 października 2003, o 08:53

Re: Sortowanie funkcji w nawigatorze

Postprzez przemencjusz » 13 czerwca 2013, o 11:32

Nie zauważyłem od której wersji ale już jest poprawnie.
Dziękuję
przemencjusz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 października 2003, o 08:53

Re: Sortowanie funkcji w nawigatorze

Postprzez platekr » 13 czerwca 2013, o 12:45

Fajnie, dziękuję za informację. Pozdrawiam i życzę wspaniałych stron :)
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron