Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Użycie flasha+mp4 w chm

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Użycie flasha+mp4 w chm

Postprzez medicom » 30 marca 2009, o 08:34

Witam.
Mam nie lada problem. Przy tworzeniu dokumentacji w chm chcę dodać filmy które mają menu we flashu, natomiast output w mp4. Wstawienie kodu do htmla nie jest problematyczne i wszystko działa. Problem pojawia się po skompilowaniu plików html do chm. Wtedy widać flashowe menu, natomiast przestaje widzieć plik mp4, przez co widze tylko puste flashowe menu bez możliwości odtwarzania. Film kompilnuje się i jest w środku chma, problem najwidoczniej ma html z odnajdowaniem tego pliku w środku chma. Jedyny sposób w jaki udało mi się to uruchomić, to wpisać bezwzględny kod filmu mp4 znajdującego się poza plikiem chm na dysku (np. C:\\filmy\film.mp4). Takie rozwiązanie jednak odpada bo każda osoba będzie trzymała taki plik w innym miejscu, więc nikomu nie będzie działał poprawnie oprócz mnie.
Teraz pytanie - czy da się coś z tym zrobić? Jakiś sposób odwołania do zewnętrznego pliku? (tak, żeby bez względu na to gdzie się przeniesie zawartość pliku, to żeby film działał). A może jakis sposób, odwołania do filmu wewnątrz pliku chm, żeby działało?
medicom
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 marca 2009, o 08:26

Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron