Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

mam 2 pytania związane z pajączkiem

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

mam 2 pytania związane z pajączkiem

Postprzez galuu » 23 grudnia 2009, o 00:03

mam 2 pytania związane z pajączkiem
1) jak zrobić żeby pajączek wstawił <br /> zamiast <br> tak chyba powinno to wyglądać
2) w jaki sposób podłączyć wszystkie bazy z mysql do pomocnika mysql w pajączku bo mi się udało zrobić tylko tak żeby pomocnik działał i nie protestował z ustawioną jedną bazą ale wygodniej by było gdyby były wszystkie

sorki jeśli w złym miejscu pisze i jeśli takie pytanie już padło ale jest tu taki bałagan że trudno coś znaleźć bynajmniej słabo posprzątane jako że nie znalazłem tego czego szukałem to napisałem

ps. A fakt faktem że kodowanie pl znaków ucieka przez ftp-a
galuu
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 21
Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 23:05

mam 2 pytania związane z pajączkiem

Postprzez platekr » 11 stycznia 2010, o 16:47

ad 1) Znacznik <br /> jest znacznikiem XHTMLowym i jest wstawiany automatycznie (podobnie jak inne znaczniki bez znacznika zamykającego), gdy dokument posiada odpowiedni DTD zdefiniowany w nagłówku.

ad 2) Bazy tworzy się w ustawieniach serwerów SQL i można się między nimi przełączać za pomocą rozwijanej listy tak, jak w przypadku serwerów FTP.

ad UTF) Kodowanie znaków PL jest rozpoznawane przy FTP na podstawie deklaracji w dokumencie, a jeśli jej brak, na podstawie definicji domyślnego kodowania w ustawieniach programu lub per dokument (Pisownia/Kodowanie/Zapisuj w... i Odczytuj w...). Od ostatniej wersji Pajączka (beta) dostępna jest również możliwość wskazania kodowania domyślnego dla serwera FTP we właściwościach serwera lub poprzez przycisk obok listy plików zdalnych.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron