Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Przyszłość Pajączka...

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Przyszłość Pajączka...

Postprzez shados » 21 października 2011, o 07:57

shados
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 października 2011, o 07:48

Przyszłość Pajączka...

Postprzez MrMoon » 24 października 2011, o 07:44

Mnie miło zaskoczyła ostatnia aktualizacja. To co by się przydało to małe uporządkowanie pasków narzędziowych, powtarzanie pewnych opcji w kilku miejscach nie wpływa na przejrzystość i wygodę.
No i wersja portable (nawet okrojona) to by było coś. Niestety teraz Pajączek musi rywalizować z PSPadem na pendrivie a takie przeskakiwanie wreszcie się skończy tym że pójdzie w odstawkę mimo że go bardzo lubię, bo jednak lepiej opadnować dobrze jeden program.
MrMoon
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 października 2010, o 08:08

Przyszłość Pajączka...

Postprzez platekr » 27 października 2011, o 09:06

Shados, może będzie jeszcze niewielka aktualizacja do 5.x. W 6.x usprawnienia edytora (zwijanie kodu, szybkość, nowe schematy), a także wsparcie html 5, css3 i jakieś frameworki, nowy interfejs i takie tam, sporo niewidocznych rzeczy.

mrmoon: dzięki za dobre słowo :) Co do wersji portable, to jest mały kłopot z przechowywaniem licencji w przypadku takiej wersji, ale jakoś może sobie poradzimy.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Przyszłość Pajączka...

Postprzez MrMoon » 2 listopada 2011, o 22:06

Cóż portable do wg mnie strzał w dziesiątkę. Nie da się tej licencji zaszyć w spersonalizowany plik exe? Coś jak w xplorer2
Jeżeli mogę coś podpowiedzieć jeszcze do nowej wersji to:
- encje (znaki specjalne) mogły by być w formie galerii: prościej, szybciej, wygodniej!
- już kiedyś o tym pisałem gdy odpalę Pajączka i lewy panel mam ustawiony na powiedzmy: Moje serwery to po przełączeniu na Makrokody - mija dłuższa chwila niczym się załadują. Testowałem na komputerze w pracy - sytuacja sie powtórzyła.
Co do samych szablonów to hmmm: trąca myszką! Tabele? Ramki? Panowie litości! Sam z niech nie korzystam ale sam fakt ich załączania nie świadczy to dobrze o programie, który aspiruje do miana PRO! Można by zrobić kilka nowych (na czasie) praktycznych makrokodów + cos takiego jak np reset css, kilka gotowych menu - gotowych do zaaplikowania a'la Eric Meyer :)
Do tego fajny mógł by być moduł/przeglądarka Google Font API :)

Może potrzebujecie BETA Testera ? :)
MrMoon
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 października 2010, o 08:08

Przyszłość Pajączka...

Postprzez shados » 8 listopada 2011, o 19:37

Rafale, dziękuję za odpowiedź. Będę wdzięczny jeszcze za informacje kiedy można spodziewać się wsparcia dla html5 i css3? I w ogóle na kiedy planowana jest wersja 6?

I przy okazji mam sugestie do zmian interfejsu: jak dla mnie totalnie niewygodny jest system zakładek otwartych dokumentów gdy ich liczba powoduje konieczność ich przewijania. Ideałem było by dla mnie rozwiązanie podobne do tego, które zastosowane jest w Operze - wszystkie na szerokości okna edytora, w zależności od ich ilości zmieniające swoją szerokość, a do tego możliwość ich grupowania. Niektórym mogłoby takie rozwiązanie nie odpowiadać więc praktyczna byłaby możliwość wyboru w ustawieniach edytora w jaki sposób mają być wyświetlane zakładki.
Czy to jest możliwe do wprowadzenia w wersji 6.0? Wydaje mi się, że mogłoby to bardzo ułatwić pracę z dużą ilością otwartych dokumentów.
shados
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 października 2011, o 07:48

Przyszłość Pajączka...

Postprzez platekr » 17 listopada 2011, o 10:27

shados, dokumenty otwarte można również przeglądać po kliknięciu prawym przyciskiem na zakładce lub z mini paska narzędzi na buttonie dokumentów. Zakładki raczej pozostaną w bieżącej postaci w kolejnych wersjach. Co do 6... planowany html5, css3, ale termin jak zwykle nieznany...
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron