Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez platekr » 5 kwietnia 2012, o 21:59

Nowa wersja oficjalna Pajączka 5 NxG już jest! Nowa wersja wnosi wiele zmian. Położyliśmy nacisk przede wszystkim na poprawienie stabilności programu na różnych systemach rodziny Windows w związku z nową wersją Internet Explorer. Dodatkowo dużo starań zostało włożonych w przyspieszenie działania programu. Zaczęliśmy również stopniowe odświeżanie wyglądu, co można już zaobserwować w kilkudziesięciu oknach o zmienionym wyglądzie. Wprowadzone zmiany ułatwiają pracę i czynią ją wydajniejszą. Zapraszamy do pobrania nowej wersji.

http://sprytne.pl/pajaczek-5-9-7-szybsz ... odniejszy/
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez jwaldek » 7 kwietnia 2012, o 09:43

a czy można wyłączyć jakoś to okno które pojawia się przy otwieraniu pliku - pytanie o kodowanie znaków- wolał bym, żeby otwierało automatycznie w domyślnym niż za każdym razem męczyć się z tym komunikatem
jwaldek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 czerwca 2006, o 21:08

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez platekr » 7 kwietnia 2012, o 14:15

Witam,

Niestety nie ma wyłącznika. Okno pokazuje się tylko wtedy gdy zawodzą inne metody wykrywania kodowania, czyli brak kodowania w treści dokumentu, brak w pliku ADD czy w innych ustawieniach.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez jwaldek » 10 kwietnia 2012, o 08:13

To słabo. u mnie 99% otwarć plików PHP zaczyna się tym niepotrzebnym oknem - i tak wszystko mamy w firmie w UTF-8 a komunikat tylko niepotrzebnie męczy
jwaldek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 czerwca 2006, o 21:08

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez jwaldek » 10 kwietnia 2012, o 08:23

Przy okazji chciałem zgłosić pewne problemy (wind7/64bit)

- pliki czasami otwierają się w ten sposób, że zakładka zamiast nazwy pliku ma "..." gdy drugi raz otwieram plik to już wyświetla się on poprawnie.

- drugi problem- zauważyłem dziś - po otwarciu większej ilości plików (było ich kilkanaście) i potem po ich zamknięciu kolejne otwierane pliki gdy chciałem je zamknąć jakoś zamulały program - średnio zamknięcie pliku trwało około 3-4 sekundy. Po resecie programu wszystko wróciło do normy. Nie potrafię stwierdzić w jakiej sytuacji pojawia się to powolne zamykanie.
jwaldek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 czerwca 2006, o 21:08

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez platekr » 10 kwietnia 2012, o 11:50

platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez platekr » 10 kwietnia 2012, o 11:54

platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez jwaldek » 10 kwietnia 2012, o 15:33

jwaldek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 czerwca 2006, o 21:08

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez platekr » 10 kwietnia 2012, o 16:07

Ustawienie przy zapisie również? Czy dotyczy to plików otwieranych z serwera czy lokalnie ? Przy otwieraniu z serwera znaczenie mają jeszcze ustawienia kodowania przypisane do serwera
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez jwaldek » 11 kwietnia 2012, o 18:02

Tak mam wszystkie ustawione na utf-8 i za każdym razem otwiera mi się to okno - najgorzej gdy otwieram po 10 plików na raz i te okna kompletnie wszystko blokują
jwaldek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 czerwca 2006, o 21:08

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez platekr » 11 kwietnia 2012, o 18:35

Czy pliki otwierane są lokalnie czy zdalnie ?

Proszę o przesłanie zrzutu ekranu z oknem ustawień dokumentów w kategorii ustawień edytora.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez visjusz » 12 kwietnia 2012, o 16:02

Czy istnieje możliwość zrobić wykrywanie kodowania jako opcje dodatkową, która można sobie wyłączyć i po wszystkim? Wiadomość nie wyskakuje na plikach lokalnych i na sprecyzowanym UTF-8 na FTP, ale jak poprzednik wspomniał, mija się to z celem by przy dodawaniu kolejnego serwera, pamiętać o kodowaniu, skoro powinno pobrać domyślne kodowanie z programu (zdalnie czy lokalnie, prosimy o możliwość wyboru)

Tak czy siak, wyżej wymienione sposoby wyłączenia pytania działają!

Gratuluje dobrych poprawek, proszę jeszcze przyglądnąć się połączenią FTP -> kiedy połączymy sie z byle jakim serwerem FTP, nastepnie rozłączymy aktualnie połaczoną sieć, podłączymy się do innej, potem wrócimy bądź nie, ale uzyskamy dostęp do internetu -> po kliknięciu na połączenie z serwerem przez FTP, program przestaje odpowiadać (Widnows 7 x64)

Drugi problem to czas oczekiwania na zapisanie plików na FTP-ie, głównie chodzi o to by nie czekać nie wiadomo ile skoro serwer nie odpowiada bo np: jest przeciążony... Aktualnie program mieli... mieli... mieli, i serwer dawno wrócił do życia, a program dalej zapisuje i czeka.... i czeka... wciskanie Anuluj mija się z celem bo nic się nie dzieje, a na koniec po chyba 2 minutach bezczynnego oczekiwania na zapis, wyskakuje błąd. Może warto przemyśleć sprawę zapisu w tle albo zwyczajnie ograniczyć czas oczekiwania do 10 s - max w razie bezczynności;) Albo naprawić zawieszony w eterze przycisk Anulowania;) Bardzo często pracuje na serwerach home albo nazwy, które od czasu do czasu, nagle jakimś dziwnym trafem, nie odpowiadają przez 3 sekundy na nic... od http po ftp, więc sytuacja jest notoryczna;)

Jeszcze raz Gratulacje;)
visjusz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 kwietnia 2012, o 15:53

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez platekr » 13 kwietnia 2012, o 21:03

Zweryfikowałem jeszcze raz kod i proces wykrywania kodowania jest taki:

a) czy wymuszono kodowanie w pliku ADD
-> tak? otwórz w kodowaniu wymuszonym
-> nie? kontynuuj

b) czy można odczytać kodowanie z dokumentu (meta, itp)
-> tak? otwórz w kodowaniu z dokumentu
-> nie? kontynuuj

c) czy plik zdalny i ma zdefiniowane kodowanie dla serwera?
-> tak? otwórz w kodowaniu serwera
-> nie? kontynuuj

d) czy plik jest składnikiem jakiegoś projektu lokalnego?
-> tak? otwórz w kodowaniu projektu lokalnego
-> nie? kontynuuj

e) zastosuj nowe okno wykrywania kodowania, czy wybrano kodowanie?
-> tak? otwórz w kodowaniu z okna wykrywania kodowania
-> nie? kontynuuj

f) otwórz w kodowaniu ustawionym w ustawieniach ogólnych programu

A więc rozwiązaniem jest przechowywanie plików w jakimś projekcie, gdzie zdefiniowane jest kodowanie we właściwościach projektu. Wówczas okno nie będzie się z pewnością wyświetlać. Przepraszam za poprzednie pomyłkowe sugestie o ustawieniach globalnych. Odpowiadałem z głowy, a testując nie zauważyłem, że testowane pliki otwieram z projektu aktywnego.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez visjusz » 13 kwietnia 2012, o 21:50

jednak decyzja o włączeniu tego powinna należeć do użytkownika, a nie być wymuszana jako ostatnia deska ratunku w ramach sprawdzenia kodowania -> osobiście pliki add i bak mam wyłączone bo jest to zbędny crap;) a co za tym idzie, logując się do przez FTP, za każdym razem pytany jestem o określenie kodowania -> może przynajmniej opcja: używaj domyślnie zaznaczonej opcji, byle nie klikać tyle razy co teraz...

Czy pasek "przeglądanie" można w jakiś magiczny sposób schować? -> zwyczajnie mi wadzi, w konfiguracji widoku nie znalazłem takiej opcji:( -> to samo dotyczy opcji: inspektor mysql, nawigator i języki programowania w prawym pasku?
visjusz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 kwietnia 2012, o 15:53

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.7

Postprzez platekr » 13 kwietnia 2012, o 22:23

Co do FTP, to można we właściwościach serwera określić kodowanie i w związku z tym, że jest wyżej na liście kolejności wykrywania, nie będzie powodowało to wyświetlania okna. Opcję wyłączającą dodam.

Co do paska przeglądanie - nie można. Natomiast panele po prawej można ukryć poprzez CTRL+F9. Co ukrywa cały panel.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Następna strona

Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron