Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez platekr » 19 kwietnia 2013, o 23:39

Zapraszamy do pobrania najnowszej wersji Pajączka, czyli naszego programu dla webmasterów, wspomagającego tworzenie stron WWW i aplikacji internetowych. W nowej wersji wsparcie dla HTML i blisko 70 innych zmian i poprawek.

http://www.creamsoft.com/blog/pajaczek- ... la-html-5/
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez anatholius » 25 lipca 2013, o 15:11

Witam
W nowej wersji 5.9.9 wydaje się być uporządkowane od nowa okno opcji. Trochę czasu zajęło zanim zlokalizowałem umiejscowienie znanych ustawień, ale ok.

Mam jedno podstawowe zastrzeżenie: czemu to okno nie jest skalowalne?

Niektóre ustawienia jak np. na liście rozszerzeń do powiązania z Pajączkiem ma 2 widoczne pozycje. Jest to strasznie irytujące jak się chce sprawdzić szybko które są zaznaczone a które nie.
Podobnie, rzecz się tyczy edytora stylów. Podejrzewam że istnieją też inne podobne okienka. Proponuję to poprawić przy następnych wersjach.
anatholius
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 kwietnia 2011, o 13:12

Re: Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez platekr » 25 lipca 2013, o 21:14

Dziękuję za uwagi. Natomiast co do edytora stylów, to nie wiem o które okno Panu chodzi. Mogę prosić jakiś zrzut ekranowy?
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez anatholius » 9 sierpnia 2013, o 21:31

anatholius
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 kwietnia 2011, o 13:12

Re: Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez platekr » 10 sierpnia 2013, o 08:58

Edytor schematów kolorowania nie potrzebuje niemodalności. Jest to narzędzie do edycji wyglądu schematu kolorowania. W jakim celu miała by być możliwość sięgania do programu z otwartym tym oknem?
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez anatholius » 14 sierpnia 2013, o 11:41

anatholius
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 kwietnia 2011, o 13:12

Re: Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez platekr » 14 sierpnia 2013, o 12:12

Nie wiem czy wiesz, ale można włączyć tryb edycji w okienku edytora schematów kolorowania i wprowadzać zmiany na podglądzie obserwując od razu jak zmiany w parametrach schematu wpływają na kolorowanie. W sumie to mógłbym to okno edytora kolorowania zrobić skalowalne :) Nie jesteś typowym użytkownikiem. Podejrzewam, że większość nie zajrzała nawet do tego okna. A może chciałbyś jakieś swoje schematy włączyć do Pajączka? Co do limitu 63 stylów, to zobaczę co można zrobić.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez anatholius » 14 sierpnia 2013, o 14:50

Wiem, że jest podgląd w edytorze :) i działa on fajnie bo robiąc zmiany w kodzie w edytorze zapamiętują się normalnie. Jednak zobaczyć można by w nim więcej :) ..i tu dochodzimy właśnie do skalowalności.

Limit 63 stylów nie jest wprost sygnalizowany jakimkolwiek komunikatem, ale każdy następny jak się stworzy po prostu nie działa. Pisałem zresztą o tym TU, sygnalizując przy okazji kilka innych problemów i sugestii.

Jak zrobię zarąbisty schemat, który będzie wizualnie rozróżniał różne części kodu na języki, np. za pomocą koloru tła, to z chęcią się nim podzielę, potrzeba jednak ze 2 razy więcej stylów dla samego połączenia php-html-js-css, może nawet 3 razy do pełnego wyglądu :D
anatholius
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 kwietnia 2011, o 13:12

Re: Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez platekr » 14 sierpnia 2013, o 21:41

Ok, okno będzie skalowalne.

Czy w tym wspomnianym wątku (nie wiem jak go przeoczyłem...) dalej występują opisane tam problemy?
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez anatholius » 15 sierpnia 2013, o 10:35

anatholius
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 kwietnia 2011, o 13:12

Re: Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Postprzez nmakowiel1 » 26 marca 2015, o 10:46

A czy mogę spytac czy to jest nadal najbardziej aktualna wersja Pajączka? Bo jestem tu nowa i się nie orientuję, jak coś to z góry przepraszam :)
nmakowiel1
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 marca 2015, o 11:06


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron