Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

czarne tło edytora + kolorowanie składni PHP+HTML Extended

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

czarne tło edytora + kolorowanie składni PHP+HTML Extended

Postprzez kazzuja » 30 czerwca 2014, o 13:22

Witam ,

chciałbym zmienić kolorystykę Pajączka na bardzo ciemną zbliżoną do Netbeans PHP,np. http://scr.hu/20ze/vvo4y
Zmieniłem w ustawieniach edytora -> kolory i czcionka -> kolor tła edytora na czarny ale wtedy
zakładka z nazwą aktualnie otwartego pliku robi się nieczytelna http://scr.hu/20ze/y39ku

Proszę o wszelkie porady jak poprawić w/w błąd oraz jak zmienić całkowicie kolorystykę interfejsu Pajączka na ciemny .

Jeśli ktoś używa ciemnego tła edytora niech podzieli się swoim przykładem (najlepiej zrzutem ekranu) kolorowania składni.
Szukam jak najbardziej czytelnego na ciemnym tle zestawu kolorów .Używam obecnie kolorowania : PHP+HTML Extended.

Przy okazji : czy można wyeksportować / zapisać jakoś samo kolorowanie składni dla np. PHP+HTML Extended ?
:D Pozdrawiam :)
kazzuja
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 czerwca 2014, o 07:52

Re: czarne tło edytora + kolorowanie składni PHP+HTML Extend

Postprzez zeke9 » 28 lipca 2014, o 17:55

Witam

Mam ten sam błąd (windows 8.1, najnowszy Pajączek). Przy jaśniejszych kolorach nie ma tego problemu.
Panie Rafale czy dało by się rozwiązać ten problem i/lub wprowodzić możliwość zmiany koloru zakładek?

Moje kolorowanie.
Obrazek
Obrazek
Interfejs zmieniony w WindowBlinds. Wcześniej próbowałem systemowy wysoki kontrast, ale zbyt ingerował w kolorystykę przęglądanych stron www.

Co do eksportu to chyba wystarzczy zedytować plik ustawień
1. usuwamy wszystko prócz wpisów w [HKEY_CURRENT_USER\Software\Cream Software\Pajaczek\NxG\5.x\SyntaxScripts\Settings]
2. zapisujemy i uruchamiamy plik *.reg

Pozdrawiam
zeke9
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lutego 2012, o 11:10

Re: czarne tło edytora + kolorowanie składni PHP+HTML Extend

Postprzez platekr » 11 sierpnia 2014, o 19:01

Niestety kolor zakładek nie integruje się z ustawieniami systemowymi i nie jestem zbyt szczęśliwy z tego powodu, bo Twoje okno @zeke9 wygląda świetnie (gdyby nie te zakładki). W przyszłych wersjach poprawię to.

pozdrawiam
Rafał
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron