Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

NO!!! frameBorder, NO!!! frameSpacing

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

NO!!! frameBorder, NO!!! frameSpacing

Postprzez Artur » 22 czerwca 2003, o 11:00

Ale się zawiesiłem ;)
Nie mogę wywalić przerwy miedzy ramkami ( przy okazji: czym się rózni frameborder od framespacing?)
Już to wcześniej zrobiłem parę razy, ale dziś - niewychodzi - niewiem czemu - czy może dlatego że na stronach ładowanych do ramek są obrazki większe niż wielkośc ramek??
A w ogóle efekt brak przerw między ramkami osiągnąłem wcześniej dopiero jak Definicję Typu Dokumentu dla stron ładowanych do ramek również wpisałem:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Frameset//EN">
Mimo, że są to strony ze znacznikiem <BODY>
Podobne problemy miałem z kolorowaniem pasków na stronach ładowanych do ramek - paski są kolorowe dopiero wtedy gdy strona ładowana do ramki ma Definicję:<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Frameset//EN"> - chociaż zawartość strony jest między znacznikami <BODY>.
Podobnie STYLE="overflow: hidden;" - dla strony ładowanej do ramki działa tylko z Doctypem - ...Frameset (i warunkiem, że strona jest między <BODY>)
.......hmmmm.......???????????

Pozdrawiam.
Artur
Artur
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 102
Dołączył(a): 1 października 2002, o 21:29

Re: NO!!! frameBorder, NO!!! frameSpacing

Postprzez LEMUR » 22 czerwca 2003, o 14:45

LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Postprzez Dyrcio » 22 czerwca 2003, o 14:55

Dyrcio
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 marca 2003, o 01:18

Postprzez Dyrcio » 22 czerwca 2003, o 14:58

Chyba mnie Lemurze ubiegłeś :wink:

Artur polecam http://www.w3.org/TR/1999/REC-html401-19991224/present/frames.html
Ostatnio edytowano 22 czerwca 2003, o 15:02 przez Dyrcio, łącznie edytowano 1 raz
Dyrcio
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 marca 2003, o 01:18

Postprzez LEMUR » 22 czerwca 2003, o 15:01

LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Postprzez Dyrcio » 22 czerwca 2003, o 15:14

Jeszcze jedno na stronie z definicjami ramek NIE UŻYWA SIE TAGa BODY

Pozdrawiam Lemura :wink:
Dyrcio
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 marca 2003, o 01:18

Postprzez Artur » 22 czerwca 2003, o 15:41

Noooo .... coś mi się to wszystko nie wydaje takie proste i oczywiste.

To - że nie używa się taga <BODY> na stronie z definicjami ramek to wiem - tylko weź wtedy pokoloruj scrollingi na takiej stronie! ...aaaaa??????? - bez definicji ramek nie działa - przynajmniej u mnie (?????) - w IE6.

Wpisałem oczywiście - "frameborder="0" i framespacing="0"
a ramiki SĄ :P - i co????
Tu jest przykładzik nad którym pracuje :
http://www.sandacz-karczma.prv.pl

- ? u mnie są frameborder ???

Pozdrawiam.
Artur

[/code]
Artur
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 102
Dołączył(a): 1 października 2002, o 21:29

Postprzez Artur » 22 czerwca 2003, o 15:50

Mówię właśnie o stronach ładowanych do RAMKI
Główna strona z ramkami - wiem - definicja- frameset
a strony ładowane do ramek - "teoretycznie" - normalne ;) z <BODY> - ale już - niepokolorujesz scrollingów na takiej stronie - co??? - czy ja kombinuje od D... strony?
Dopiero z definichją ramek nawet jeślin strona jest między <BODY> - scrollingi są kolorowe.
--- I JESZCZE RAZ :::: frameborder="0" i framespacing="0" coś mi nietrybi - niewiem czemu.


Pozdrawiam.
Artur
Artur
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 102
Dołączył(a): 1 października 2002, o 21:29

Postprzez Dyrcio » 22 czerwca 2003, o 16:16

Dyrcio
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 marca 2003, o 01:18

Postprzez Wydra707 » 22 czerwca 2003, o 22:55

* 1. No to ja jeszcze dodam, że w Explorerze:

FRAMESPACING (atrybut autorstwa Microsoftu) oznacza dodatkową przestrzeń między ramkami nie licząc przestrzeni zajmowanej przez obramowania. Domyślnie MSIE przyjmuje 2 (tj. rozsunięcie ramek o dodatkowe 2px). Stosuje się we FRAMESET.

FRAMEBORDER oznacza, czy ma być rysowane obramowanie wokół ramek, ale nie wpływa na zarezerwowane pod obramowanie miejsce. Nawet jeśli FRAMEBORDER="0", to ramki nadal są rozsunięte (tylko samo obramowanie nie jest narysowane). Stosuje się we FRAMESET i FRAME.

BORDER określa przestrzeń między ramkami łącznie z grubością obramowań. W MSIE BORDER jest słabszy niż FRAMESPACING i FRAMEBORDER. Stosuje się we FRAMESET.

FRAMEBORDER w znaczniku FRAME dotyczy konkretnej ramki, i jest silniejszy niż FRAMEBORDER podany ogólnie dla wszystkich ramek (we FRAMESET). W sumie sytuacja jest skomplikowana (bo można jeszcze używać styli) i łatwo o instrukcje sprzeczne.

Pozbycie się obramowań polega na ustawieniu wszystkich tych atrybutów na zero (w znaczniku FRAMESET) - jak pisał Dyrcio. Dodatkowo ustaw FRAMEBORDER="0" dla każdej ramki (w znacznikach FRAME). Wtedy zabezpieczysz się na 130 procent. Ostrożność jest tu o tyle wskazana, że cały Twój serwis jest umieszczony... w jednej wielkiej ramce (jak rozumiem to robota prv.pl), a to komplikuje sprawę, bo użyteczne strony (te z BODY) to dopiero trzecie "piętro" serwisu.

* 2. Podawanie deklaracji Frameset, a potem znacznika BODY jest po prostu błędem. Nie rób tego - jeśli to rozwiązanie działa, to na bliżej nieokreślonej zasadzie. Jeśli masz kłopoty z kolorowymi suwakami w MSIE6, przeczytaj mój artykuł "Internet Explorer a CSS" - może tam znajdziesz odpowiedź.

* 3. Na swojej stronie trochę namieszałeś. Nie dodawaj FRAMESPACING, FRAMEBORDER i BORDER do znacznika BODY, bo to atrybuty znacznika FRAMESET. Z kolei suwaki to "własność" konkretnej strony, a nie ramki. Właściwości overflow i kolory (patrz: Dyrcio powyżej) ustawiasz więc dla BODY, HTML lub innych elementów posiadających suwaki (np. DIV). Ramce (FRAME) możesz ustawić SCROLLING="no" co wymusi wyłączenie suwaków na każdej otwieranej w niej stronie. Znacznikowi BODY (lub HTML) możesz natomiast ustawić SCROLL="no" (tylko w MSIE) lub STYLE="overflow:hidden;" co wyłączy suwaki jedynie na tej konkretnej stronie.

Teraz już chyba wszystko jasne.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez Artur » 23 czerwca 2003, o 09:50

NARESZCIE :D
Tej iskry geniuszu mi było trzeba ;)
Zapomniałem o atrybutach frameborder i framespacing w Znaczniku <frameset>
wcześniej je ustawiłem tylko we <frame> - i tu była zawiecha.

Pozdrawiam.
Artur
Artur
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 102
Dołączył(a): 1 października 2002, o 21:29

Postprzez mcl627 » 26 sierpnia 2006, o 15:38

mcl627
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 sierpnia 2006, o 15:35


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron