Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

TABELA I ODNOŚNIKI

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

TABELA I ODNOŚNIKI

Postprzez romek » 1 września 2003, o 22:08

romek
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 lutego 2003, o 17:40

Postprzez Wydra707 » 1 września 2003, o 23:21

Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez lucas » 2 września 2003, o 08:00

lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez romek » 2 września 2003, o 19:32

Dziekuje bardzo. Tak wlasnie myslalem, ale ...moja druga (lepsza???) polowa twierdzila ze tak mozna. Tak wiec wybiore chyba wariant (3) stworzenia szeregu ston . Jeszcze raz dziekuje i do nastepnych problemow. :D
romek
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 lutego 2003, o 17:40

Postprzez Wydra707 » 2 września 2003, o 23:23

To Lucas: Hmm... pakować cały serwis (kilkanaście ... dziesiąt) stron do jednego pliku? To można zrobić tylko przy bardzo prostych konstrukcjach. Ale dorzucę jeszcze jeden pomysł z serii dziwnych, który kiedyś testowałem (a nawet wykorzystywałem w swoim archiwum). Kawały kodu zapisujemy w formie zmiennych JScript w osobnych plikach. A na stronie mamy znacznik SCRIPT SRC=... I owo SRC zmieniamy innym skryptem. W efekcie Explorer "przeładowuje" zmienną zawierającą kod do wstawienia np. przy pomocy innerHTML, jak pisałeś. Ale to właśnie nazywam kombinacją z rodzaju "lewą ręką za prawe ucho..."

W Explorerze można też skorzystać z fantastycznych możliwości operowania danymi zapisanymi w bazach np. w formie plików txt, choć to już wyższa szkoła jazdy. Aktualnie się w to wgłębiam i jestem pod wrażeniem :-)

To romek: Jedna drobna uwaga do Twojego wyboru. Pomyśl co się stanie gdy będziesz miał parenaście (dziesiąt) stron z takim samym menu i będziesz chciał coś w nim zmienić. Czeka Cię przerabianie i wysyłanie od nowa wszystkich stron. W przypadku ramek menu jest tylko w jednym pliku (to samo można osiągnąć przy pomocy skryptów, ale ramki są prostsze). To naprawdę wygodne. Dlaczego nie lubisz ramek??? :-(

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez romek » 3 września 2003, o 16:12

Sam nie wiem czemu ramki mnie odstraszaja. Może pod wplywem roznych publikacji gdzie doczytalem sie negatywnych stron stosowania ramek. Moj serwis z pewnoscia nie bedzie rozbudowany tak jak serwis Pajka, ale zamierzam stosowac do menu (i nie tylko) pliki *.js, a to dzieki znalezionemu za posrednictwem "Komputer Swiata" free programu html2js do zamiany plikow *.html na javascript ( http://www.snafu.de/~belushi ). Stosowalem go juz, choc przyznam szczerze nie wiem jak wyglada strona w innych przegladarkach niz IE po zastosowaniu stworzonych w nim JS. Jeszcze raz diekuje za zainteresowanie tematem ktory "rzucilem" na forum. Pozdrawiam Lukasa i Wydre007, lub Wydre007 i Lukasa ( to tak zeby zaden z Was nie czul sie wyrozniony)
romek
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 lutego 2003, o 17:40

Postprzez Domel » 3 września 2003, o 19:49

Domel
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 listopada 2002, o 18:20

Postprzez Wydra707 » 3 września 2003, o 21:15

To Romek: nooo, jak robisz serwis oparty na JS, to zdecydowanie nie należysz do "nawet nie średnio zaawansowanych". A w takiej sytuacji otwierają się przed Tobą nowe możliwości, bo przy pomocy JS można bardzo wiele. Tyle, że te najbardziej zaawansowane rozwiązania (i siłą rzeczy najciekawsze) zwykle nie działają poza Explorerem... (i vice versa aby nie urazić Domela). Ale ramki są prostsze. Ja też przeszedłem chorobę ramkowstrętu, ale teraz moje archiwum (pracujące off-line archiwum mojego pisma oparte o DHTML) chodzi właśnie na ramkach. W Explorerze nie ma z nimi żadnych kłopotów, a mnóstwo rozwiązań upraszczają. Ale oczywiście zrobisz jak zechcesz.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez Domel » 3 września 2003, o 22:22

Domel
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 listopada 2002, o 18:20

Postprzez Wydra707 » 3 września 2003, o 23:15

Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron