Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Chyba zwariowałem ...

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Chyba zwariowałem ...

Postprzez ZbychD » 16 października 2003, o 22:56

Wykupiłem serwer wirtualny komercyjny !!!
Z obsługą PHP i jedną bazą danych SQL !!!!
Wszystko byłoby OK! gdyby nie fakt, że moja przygoda z PHP zaczęła się od artykułu Santany "Serwisik w PHP" (sorki, jeżeli pomyliłem tytuł).
A co z SQL ????
NIC ! - KOMPLETNIE NIC !!!!!
Mam do dyspozycji jedną bazę danych.
Jak mam się do niej zabrać ?
Czy ona ma wprowadzone jakieś pola ?
Jak z niej skorzystać ?

BARDZO, ALE TO BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!! :oops:

Chciałbym uruchomić na "moim" serwerku np. jakiś sklep, czy BB.
Takie "aplikacje potrzebują bazy danych. Tylko jak to zrobić ?

Bardzo zatroskany Zbych :cry:
ZbychD
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17 października 2002, o 15:17

kto tu zwariował?

Postprzez Santana » 17 października 2003, o 09:45

Miło mi, że ktoś zaczyna przygodę z PHP od mojego serwisiku :D Jeżeli jest taka potrzeba, to może napiszę coś na początek o tym, jak się dobrać do MySQL. Mam nawet skrypciki, które mogę udostępnić. Zbychu, zostaw mi na priv adres e-mail, na który mogę Ci je wysłać - będziesz miał od czego zacząć 8) Tymczasem polecam artykuły Lucasa w dziale Bazy danych SQL, MySQL.
Santana
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 210
Dołączył(a): 30 września 2002, o 13:20

Postprzez januzi » 17 października 2003, o 10:30

phpBB raczej nie wymaga duzej znajomosci mysql. Wpisujesz tylko pare potrzebnych danych (sa one podawane przez admina, tj. host przewaznie localhost, port, uzytkownik czyli Ty, haslo na baze oraz nazwa bazy ). Natomiast gdy sie bawisz w pisanie skryptow, to przydadza sie manuale oraz zaznajomienie z np. phpmyadmin. Pokazuje on ostatnio wykonany rozkaz.
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Postprzez wojak7 » 22 października 2003, o 15:22

wojak7
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2 października 2002, o 10:02


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron