Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Znaczniki

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Znaczniki

Postprzez miszel » 8 marca 2004, o 17:26

Witam!!

Postanowilem,dzis zrobic przesiadke na Pajaczka ;D, pobralem wersje testowa.
I brakuje mi, lub nie moge sie doszukac kilku opcji,np:

-inteligentne klamry
np mam taki kod w PHP:
funkcja nazwa (){
for (bla bla){
}
}

Czy jes mozliwosc aby po najechaniu kursorem na { (klamre;)) podswietlala sie } ja zamykajaca( i odwrotnie).
Do tej pory uzywalem edytora, w ktorym to bylo i takie inteligentne odnajdywanie klamr od funkcji ifow i petel, znacznie przyspiesza i rozjasnia pisanie kodu!!

-zamykanie otwartych znacznikow
zaluzmy ze mamy taki kod
<table><tr><td>i cos tu piszemy
i teraz chcemy po koleji zamykac znaczniki to musmy to robic z reki. Oczywiscie tworzac taka tabele od poczatku nie bylo by problemow,bo inteligentne zamykanie tagow zalatwilo by sprawe,ale jezeli chcemy jakis text wstawic do tabeli to bardzo szybko mozena sie pogubic.
Do te pory uzywalem edytroa w ktrorym znaczniki nie zamykaly sie atomatycznie tak jak w pajaczku po nacisnieciu ">" ale po nacisnieciu "</" i wyszukiwal ostatni nie domkniety tag!

Mam nadzieje ze w miare jasno opisalem o co mi chodzi i spodziewam sie odpowiedzi jak takie cos zrobic, ewentalnie czy jest to moze w jakies wersji beta ktora mogl bym pobrac.Aha jak ktos ma pisac;"nie podoba sie, to zmien edytor" to niech moje pytania odbierze jako sugerowanie rozwoju progamu;P

PS:
Aha chyba doszczeglem malutki blad odnosnie kolorownia skladni, postanowilem pozmieniac kolorowanie i wybralem w edytorze kolorowania schematow schemat HTML + PHP extended i nie dziala mi PHP: Predef. Vars & Const. pomimo ze zmienilem kolor i w tym edytorze jest zmieniony to jednak nie zmienia sie w pajaczku ;( (Niech ktos to sprawdzi:))[/code]
miszel
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 marca 2004, o 16:39

Re: Znaczniki

Postprzez lockoom » 9 marca 2004, o 00:17

Hmm, kurcze nie jestem pewien czy w wersji 5.1 już jest podświetlanie nawiasów, jeśli nie to w kolejnej wersji będzie na pewno. Wiem, bo używam :)
Sprawdź Ustawienia (F8)-> Inne ustawienia-> Edytor, schematy...-> Kolorowanie składni. Jeżeli nie masz tam sekcji Podświetlanie nawiasów to znaczy, że musisz poczekać jeszcze trochę.
Domykania tagów, takiego jak sobie upatrzyłeś nie ma. Jest takie, że jak wpiszesz znacznik otwierający to Pajączek automatycznie domknie go.
Kolorowanie to działka reggiego, niech on sie wypowie.
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Re: Znaczniki

Postprzez lucas » 9 marca 2004, o 08:53

lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez miszel » 9 marca 2004, o 10:14

miszel
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 marca 2004, o 16:39

Postprzez lockoom » 9 marca 2004, o 20:54

lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron