Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

okienko pomocy

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

okienko pomocy

Postprzez meeck » 13 kwietnia 2004, o 10:38

Dlaczego okienko pomocy jest takie małe ?
Nie mogę go powiększyć na cały ekran w pionie. Czy jest jakaś opcja na to ?
Dlaczego ktoś wymyślił aby pomoc zasłaniała ekran i nie miała swojej osobnej ikonki w pasku zadań. Przecież to jest okropnie niewygodne. Merytorycznie pomoc jest bardzo dobra ale widok czterech wierszy na dole ekranu jest okropnie męczący. Czy jest jakiś na to sposób aby to poprawić ?

Marek Feszczuk
meeck
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 10:23

Re: okienko pomocy

Postprzez lockoom » 13 kwietnia 2004, o 12:07

Jaki masz system operacyjny i wersję Pajączka? U mnie pomoc otwiera się zmaksymalizowana i ma własną pozycję w pasku zadań.

P.S. To jak w końcu jest to u Ciebie, bo raz piszesz, że okienko pomocy jest małe, a raz że zajmuje cały ekran...?
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez meeck » 13 kwietnia 2004, o 12:37

System: winda XP
Pająk: 5.2

Trochę niedokładnie się wysłowiłem.
Chodzi mi o okienko np pomocy do PHP, zobacz zrzut ekranu: http://meeck.pl/pajak.jpg
Na szerokość daje się je rozciągnąć na max ale na wysokość to tylko połowa ekranu. W dodatku nie można go schować pod okno główne tak jak normalna pomoc do pająka F1. Po zamknięciu i otwarciu okna wyszukany temat nie jest pamiętany ->pomoc przechodzi do spisu treści. W związku z tym korzystanie z podręcznika jest niewygodne.
Wiem o istnieniu "lupki" ale jest to słabe rozwiązanie, bo trzeba wykonywać kilka czynności i wprowadza nieco bałaganu.

Marek Feszczuk
meeck
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 10:23

Postprzez lockoom » 13 kwietnia 2004, o 12:57

OK, tak się już potem domyśliłem o co Ci chodzi. Problem z wysokością wynika z faktu, że podręcznik PHP i inne można (i domyślnie jest) zadokować na dole ekranu i jego ograniczenie wysokości jest powiązane z dolnym panelem, którego nie można powiększyć bardziej aby nie zasłonić edytora i pasków narzędzi. Ograniczenie to wynika z użytego komponentu i raczej nie da się łatwo naprawić, ale zgłoszę na Bug Track.
Oknienka nie mozna schować pod aplikację i tu znowu ten sam powód jak wyżej (taki komponent), ale też zgłoszę. Póki co możesz zadokować pomoc na dole i włączać/wyłączać przez Alt+F9
Ostatnio edytowano 13 kwietnia 2004, o 16:46 przez lockoom, łącznie edytowano 1 raz
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez meeck » 13 kwietnia 2004, o 13:11

Alt-F9 jest niezłe, działa także bez dokowania i nie kasuje tematu.

Dzięki,
Marek Feszczuk
meeck
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 10:23

Re: okienko pomocy

Postprzez biesior » 14 kwietnia 2004, o 23:17

biesior
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 października 2002, o 00:46

Re: okienko pomocy

Postprzez biesior » 14 kwietnia 2004, o 23:23

biesior
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 października 2002, o 00:46


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron