Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

krzaki

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

krzaki

Postprzez luksus » 29 kwietnia 2004, o 01:39

http://www.creamsoft.com/forum/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=70
trafilem na adres tego artykulu, szukajac rozwiazania problemu polskich czcionek.
nie pomoglo dlatego sie zalogowalem i zapytuje ;)
mam prosty skrypt subskrypcji, dzieki ktorej mozna wysylac ze strony "info", do tych co sie zapisali. (zwyczajnie jest panel "admin" i piszemy do wszystkich..)
Pytanie. Co zrobić zeby na maila zamiast "krzakczków" dochodzily swojskie "ą", "Ą", czyli polskie literki, a nie np.: " ż š ć ó ł ż ź ź Ż Ć Ć Ó Ł Ľ"

za pomoc z gory dzieki
pozdro
luksus
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 kwietnia 2004, o 01:28

Postprzez akf2003 » 29 kwietnia 2004, o 07:37

Zakładam, że stronę kodową dobrze ustawiłeś. np.
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=ISO-8859-2" />

Ja miałem podobny problem ponieważ strona kodowa edytora, w którym piszę default'owo miał ustawione WINDOWS-1250. Nie sprawdziłem tego i pomimo, że deklarowałem ISO "ą" i tak się sypało. Polecam sprobować konwersji polskich znaków. Edytory raczej mają takie opcje (EdHtml ma na pewno, nie wiem jak Pajączek - musze działać na freeware). No ale wcześniej jeszcze trzeba zmienić też ustawienia edytora, a konwertować i tak trzeba.

Może to jest to???
Powodzenia
akf2003
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 kwietnia 2004, o 10:29

Postprzez lucas » 29 kwietnia 2004, o 09:53

sprawdź j.w. Encoding w mecie strony, accepted charactewr w formie .. też moża ustawić... pozatym przy wysyłaniu... wysyłasz jak podejrzeam tekst z znakami w ISO niestety outtłuk odzytując pocztę w formacie czysto tekstowym zakłada z góry, że ma kodowanie Win-CP :( i nic na to nie poradzisz.. możesz wysłać maila z znakami w Win-CP ale wtedy będą krzaki w programach które domyślnie odczytują w ISO - wybór należy do Ciebie

A co do pająka to obsługuje i Win-CP i ISO i UTF.. a jak? .. polecam dokumentację ;)
lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez luksus » 29 kwietnia 2004, o 12:07

Dzieki wam obu, rzeczywiscie problem byl dwojaki, jak domyslil sie lucas, bo róznie czytalo w ałtluku ;) i w przegladarce.
mimo ze mialem poprawne meta, okazalo sie ze bez "/" na koncu. Teraz dziala. Skutek uboczny to kwadraciki, zamiast "ś" w tekstach na stronie. Ale to juz mniejszy problem, wazne ze rozsyla poprawne czcionki na maila.
-----------------------------
mam jeszcze jedno pytanie. chodzi o inny watek, w ktorym rowniez zabral glos lucas. oto watek:
http://www.creamsoft.com/pajaczek/modules.php?op=modload&name=DB_phpBB2&file=viewtopic&t=1344&&sid=3e71b03434550237d40c3315f4485e5b
a wtym wypadku moje pytanie dotyczy tego samego o co wowczas pytal ZbychD, mianowicie o to jak ustawic zeby nie przychodzil jakis domyslny adres mailowy np. [email protected], tylko jakis wybrany przeze mnie. Podales (Lucas) mu adres: http://pl.php.net/manual/en/function.mail.php
Moze cos wiecej na ten temat?
dzieki [size=7]za wyrozumialosc[/size]
pozdro
luksus
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 kwietnia 2004, o 01:28

Postprzez reggi » 29 kwietnia 2004, o 14:38

reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36

Postprzez luksus » 29 kwietnia 2004, o 16:18

luksus
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 kwietnia 2004, o 01:28

Postprzez lucas » 30 kwietnia 2004, o 06:13

lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron