Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

PHP Nuke copyright

Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

PHP Nuke copyright

Postprzez arek.wu » 21 maja 2004, o 12:59

arek.wu
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2004, o 12:46

Postprzez platekr » 21 maja 2004, o 14:09

Po pierwsze to nie PHP Nuke, a PostNuke. Po drugie, złośliwość pytania jest niestety chybiona. PostNuke jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL. Licencja ta oraz sami twórcy PostNuke dopuszczają nieobecność stopki w serwisie stworzonym na bazie PostNuke. Konieczne jest natomiast zachowanie stopki (copyright) w kodzie źródłowym. Nie muszę chyba dodawać, że ta jest tam obecna. Po trzecie w naszym serwisie, w artykule, który został opublikowany jako pierwszy po premierze serwisu, znajduje się informacja z odsyłaczem, że został on stworzony w PostNuke (tutaj). Po czwarte w bloku POLECAMY na głównej stronie jest logo PostNuke w rotacji z innymi, również z odsyłaczem.

Zachęcam do bliższego zapoznania się z problematyką licencjonowania oprogramowania zanim zacznie się zadawać głupie i podszyte złośliwością pytania.
Ostatnio edytowano 21 maja 2004, o 15:25 przez platekr, łącznie edytowano 1 raz
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez platekr » 21 maja 2004, o 15:25

Dodam jeszcze, że w ramach wsparcia dla społeczności PostNuke stworzyłem i opublikowałem na licencji GPL kilka modułów i bloków dla PostNuke. Część z nich jest na tej stronie, a reszta na www.postnuke.pl w tym moduł programu partnerskiego dla książek Helion znajdujący się w menu na górze pod odsyłaczem Książki.

Uważam, że podejrzewanie nas, tak wyczulonych na te kwestie, o nielegalne wykorzystanie jakiegokolwiek oprogramowania jest obraźliwe i oczekuję przeprosin, gdyż ten post miał, wyjątkowo prowokacyjny i działający na szkodę naszego wizerunku, charakter.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez arek.wu » 21 maja 2004, o 15:39

Podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi... :wink:

Ale wracając do sprawy, pytałem całkiem serio i w żadnym przypadku nie zamierzałem być złośliwy - jeżeli tak to zostało odebrane to jest mi niezmiernie przykro i oczywiście przepraszam...

Od niedawna zajmuje się oprogramowywaniem PHP Nuke, które w każdym możliwym miejscu zawiera groźby i przestrogi pana Francisco Burzi przed nieuprawnionym usuwaniem praw autorskich z generowanych stron HTML.
Stąd wyniknęło moje zainteresowanie możliwością legalnego obejścia tego "problemu".
A że PostNuke do złudzenia przypomina PHP Nuke (zresztą nic dziwnego, skoro powstała na jego bazie), stąd pytanie poszło w niewłaściwe miejsce.
Ale żeby od razu "głupi" i "złośliwy"... :(
Nie ukrywam, że też czuję się lekko urażonym i zdziwionym takim atakiem na moją skromną osobę.

Pozdrawiam.
arek.wu
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2004, o 12:46

Postprzez platekr » 21 maja 2004, o 15:50

Pytanie nie dotyczyło kwestii umieszczania stopki na stronach opartych o PHPNuke czy PostNuke, ale braku (i związanego z tym podtekstu) takowej stopki na naszej stronie. Stąd reakcja...

Kwestie copyright itp rozstrzyga zazwyczaj licencja na jakiej udostępniane jest oprogramowanie, jak również zawsze można zapytać twórców projektu bezpośrednio lub użytkowników systemu na forach związanych z danym portalem. Jak jest w przypadku PostNuke na GPL już wyjaśniłem.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez arek.wu » 21 maja 2004, o 16:01

arek.wu
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2004, o 12:46

Postprzez platekr » 21 maja 2004, o 16:10

platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Offtopic czyli tematy niezwiązane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron