Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

IFRAMES

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

IFRAMES

Postprzez arturo » 28 lipca 2004, o 10:25

Mam pytanko - bo nie mam pojecia jak to zrobić :P

Iframes .. zrobiłem - wrzucam strone - ładuje sie wszystko okej - ale ! Jak zrobić aby nie pojawiał się pasek przewijania .. a 'przedłużała' się strona wraz z długościa pliki iframes ? ? Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi .. żeby nie przewijać cześci strony iframes ..a żeby strona sie powiekszała . . . jak ?
arturo
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 czerwca 2004, o 08:28

Postprzez Wydra707 » 29 lipca 2004, o 22:48

Mógłbyś trochę jaśniej pisać, arturo...

To, co chcesz zrobić można uzyskać jedynie przy pomocy skryptów i to dość skomplikowanych. Oto najprostszy, poglądowy przykład:

<SCRIPT TYPE="text/Jscript" LANGUAGE="JScript">
function fRozmiarRamki(){
oRamka=window.document.all('ramka1');
oRamkaWin=window.document.frames('ramka1');
oRamka.height=oRamkaWin.document.body.scrollHeight;
};
</SCRIPT>
<IFRAME NAME="ramka1" SRC="strona1.html" WIDTH="500" HEIGHT="200" SCROLLING="NO" FRAMEBORDER="0" onload="fRozmiarRamki();"></IFRAME>

To tylko uproszczona idea - praktyczne rozwiązanie będzie bardziej skomplikowane jeśli otwierane w ramce strony nie będą się w niej mieściły w poziomie (konieczne będzie przewijanie w poziomie, a zablokowanie przewijania w pionie. Dodatkowo trzeba będzie zwiększać wysokość ramki o szerokość suwaka, a to nie jest proste). Także włączenie obramowań ramki IFRAME skomplikuje skrypt. Trzeba też rozpatrzyć działanie całej strony przy otwieraniu jej w małym oknie, a także (być może) przy wyłączonej obsłudze skryptów.

Dotyczy MSIE

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez DEXTER:) » 2 sierpnia 2004, o 13:02

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron